Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lomavinkit lapsiperheelle. Miksi ne on aina ihan syvältä?

Vierailija
06.07.2024 |

Kuka oikeasti haluaa ajaa autolla monta tuntia ja maksaa siitä, että pääsee leikkipuistoon? Eikö niitä ole joka ikisessä peräkylässäkin? "Voi syödä eväitä" kuka haluaa lomalla syödä eväitä?   

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
06.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Viitataanko leikkipuistoilla, kotieläinpihoilla, liikennepuistoilla yms enemmän siihen, jos on pitkä automatka ja halutaan pitää pitempi tauko? Suomessa on valitettavan vähän nähtävää. Helsinki/lähiympäristö on kyllä oikeasti monipuolinen ja näkemistä on aivan valtavasti. Miksei Turku ja Tamperekin, mutta siinä ne on. Lappi ehkä jos haluaa urheilla paljon, esim vaikka läskipyöräillä, kalastaa jne.

On joka kunnassa aina jotain, mutta en mä nyt ala 500km ajamaan sitä varten, että näen jonkun monumentin.

On toisaalta ikävää, että Suomessa on niin vähän nähtävää. Helsingissä kyllä saa kulumaan monta päivää. 

 

Vierailija
2/2 |
06.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koska jonkun tuntemattoman on ihan turha tulla neuvomaan. Se, mikä kiinnostaa purjopetteriä ja hänen vanhempiaan, ei välttämättä motivoi sannicajennicaa ja hänen sateenkaariperhettään.

Lapsiperheet ovat kuin persereikä, jokaisella omanlaisensa.

T. Kolmen pienen isä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi kuusi