Mitä olette saaneet lahjoituksena?
Itse olen saanut vaatteita, itselle ja lapselle, matkarattaat, pulkan, jatkettavan sängyn, kassillisen kirjoja nyt viimetteeksi. Ihan vaan kaverit ja tutut ovat halunneet päästä kamasta eroon. Itsekkin olen lahjoittanut vaatteita eteenpäin.
Kommentit (7)
ja leluja. Olin tosi iloinen ja kiitollinen, kiva juttu siis että meidän lapsi ei ollut suvun ensimmäinen. :o)
Ja nekin sellaisia, että olisin kieltäytynyt niistä jos olisin kehdannut.
Itse lainasin ystävälleni pinnasänkyä ja hoitopöytää, niin hän soittaa kun tyttö kasvanut niistä yli, että halutaanko ne takaisin vai.. ??
Oli minusta vähän outo kysymys, koska suunnitellaan toista lasta..
BB rintareppu (pari kertaa käytetty työkaverilta, olin ihan vaivaantunut tästä)
Täällä moni luettelee saamiaan juttuja, olisin kiinnostunut tietämään, että esim. minkäkuntoisia vaatteita ihmiset antavat eteenpäin?
yhdellä lapsella olleita todella siistejä vaatteita esim, reimatecin välikausihaalareita, villahaalareita, hattuja,lindexin ja h&m:n puseroita, housuja, juhla-asuja.
Itse ollaan lainattu sitteri, turvakaukalo, vaatteita, rintareppu ym. Toivottavasti tulee vielä tarve meilläkin nuille tavaroille ;)
sitteri, kävelytuoli, paljon vaatteita, 2 lelukaarta