Miten myöhään sinulla näytti raskaustesti positiivista?
Kuukautiset muutaman päivän myöhässä, ovulaatioplussasta aikaa nyt 17 päivää mutta testi negatiivinen.
Onko enää mitään mahdollisuutta olla raskaana? Mulla kun on luteaalivaihe ollut aina todella säännöllinen, eli menkat alkaneet AINA 15 pv ovisplussan jälkeen.
Eikö sitä hormonia pitäisi jo olla veressä niin paljon että näkyy testissä?
Kommentit (8)
toisessa veri testissä oli vasta plussa.. tällöin en ollut vielä saanut apteekkitestillä plussaa.
Tiesin suurinpiirteen ovulaatioajankohdan -2-
Vähän reilu viikko aikasemmin oli vielä selvä nega. Tosin mulla onkin pitkä kuukautiskierto, eikä mitään hajua millon ovulaatio olis mahdollisesti ollut.
selitystä sille miksi plussa tuli niin myöhään? Ja menikö raskaustesi hyvin? Eli sait todellakin plussan vasta kun kuukautiset olivat jotain 4 viikkoa myöhässä vaikka ovulaatio oli ajallaan?
Löytyykö vielä muita myöhään plussanneita jotka voisivat antaa toivoa?
Kai löytyy vielä joku myöhään plussannut?
Näytti vasta viikkoa sen jälkeen kun menkkojen olisi ovulaation mukaan pitänyt alkaa. Sitä ennen oli nega. Se oli sitten tuulimuna, paljastui vasta rv 11+.
Nyt vähän sama homma, taas.
siis positiivinen on aina näkynyt vasta viikon päästä siitä, kun oletettujen menkkojen pitäisi tulla. Ja tuolloinkin testitulos ollut tosi hailea.
t:ap