Kenia kukisti mielenosoitukset ampumalla mielenosoittajia
https://www.hs.fi/maailma/art-2000010522945.html
Joten miksi ihmeessä venäläiset lähtisivät juoksemaan luoteja päin vieraan valtion takia?:D Kovat valtiot tukahduttavat kyllä kaikki kansannousut tarvittaessa kovin ottein.
Kommentit (7)
Vierailija kirjoitti:
Menisipä Elokapina Keniaan osoittamaan mieltään 😂
Ne säälittävät luuserit eivät selviä hengissä yli 100m päässä lähimmästä Starbucksista.
Elokapinallakin on enemmän vaikutusvaltaa kuin sodan vastustajilla Venäjällä :D
Kukaan ei ole vaatimassa boikottia mustien kemiallisten tuotteille tuosta äärimmäisestä mustasta raakuudesta huolimatta!
Valtaosa Suomen kahvista tulee Keniasta, kylläpä maistuu kahvi vasemmiston teltoilla ja mielenosoituksissa. Juutalaisille kyllä huudetaan kuolemaa kenialaista verikahvia litkien!
Kyllä ne kenialaiset nuoret paikkojen tuhoajat videoilla uhoavat yhtä ja toista mutta olisiko heistä yhdestäkään rakentamaan uudestaan sitä mitä ovat säpäleiksi lyöneet.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Menisipä Elokapina Keniaan osoittamaan mieltään 😂
Ne säälittävät luuserit eivät selviä hengissä yli 100m päässä lähimmästä Starbucksista.
Eiköhän Keniassakin ole Starbuckseja ihan kuten muissakin maissa.
Kyllä ne kansannousut täällä länsimaissakin yritettiin tukahduttaa, mutta se ei onnistunut. Venäläiset nyt vain ovat niin nahjusmaista porukkaa, ettei se onnistu. Paljon puhuvaa on, että teidän mielestä oman vapauden puolustaminen on "vieraan valtion takia" toimimista.
Tästä samasta syystä Venäjä lopulta häviää sodan.
Menisipä Elokapina Keniaan osoittamaan mieltään 😂