Ootteko testannu Ikean kesä-buffan?
Kommentit (26)
En. En ole koskaan käynyt ikeassa.
Mielestäni yllättävän kallis, varsinkin kun ottaa huomioon että ainoa liharuoka on pulled pork. Valikoima on ihan kohtalainen, mutta sellaisia perusruokia... ei kokonaisuutena kuulosta kovin houkuttelevalta.
Kallis siihen verrattuna mitä siellä on tarjolla.
Kesäpöydän menu
Alkuruuat
Tomaatti M, G, VE
Vihersalaatti M, G, VE
Kurkku M, G, VE
Pestolla maustettu salaattijuusto L, G, V, Voimakassuolainen
Graavilohi G, M
Skagen G, M
Perunasalaatti M, G, V
Couscoussalaatti M, VE
Coleslaw M, G, V
Pääruuat
Maissi M, G, VE
Vegenakki M, VE
Hot dog sämpylä M, VE
Pulled Pork, M, G, Lihan alkuperämaa Suomi
Kermakastike L, G
Lihaton pyörykkä M, VE
Perunalohko M, G, VE
Lisukkeet
Pippuri-tuorejuusto L, G, V
Hunaja-sinappi salaatinkastike M, G, V
Ruisleipä M, VE
Makean tulinen sinappi M, G, V
Jälkiruuat
Mansikka-jogurttirahka marengilla L, G, V
Vesimeloni M, G, VE
Vierailija kirjoitti:
No paljon se maksaa?
7,90€ se on todella kallis.
Vierailija kirjoitti:
No paljon se maksaa?
Eikö se ole 16,90 tms. Googleta.
Vierailija kirjoitti:
No paljon se maksaa?
15 euroa.
ainoa hyväö tuossa on graavilohi ja ei tietenkään mitään mausteita kuoin sinappi ketsupi lol
Alkuruokana mainitaan erikseen kurkku (M, G, VE) ja tomaatti (M, G, VE)
😂
Aika kallis, 15 euroa ikeakortilla ja 17e muu porukka.
Vierailija kirjoitti:
ainoa hyväö tuossa on graavilohi ja ei tietenkään mitään mausteita kuoin sinappi ketsupi lol
Ilman graavilohta puhvetti olisi varmaan 9,99.
Vierailija kirjoitti:
Julmetun kallis. Luulevatko oikeasti, että joku ostaa?
Persaukisten ulinaa. Mene töihin.
Vierailija kirjoitti:
Alkuruokana mainitaan erikseen kurkku (M, G, VE) ja tomaatti (M, G, VE)
😂
Aika kallis, 15 euroa ikeakortilla ja 17e muu porukka.
Mene töihin niin ei tarvitse itkeä. Ihan normaali hinta.
En koska sieltä ei saa kuohuviiniä.
Vierailija kirjoitti:
Kallis siihen verrattuna mitä siellä on tarjolla.
Mene töihin niin ei tarvitse märistä.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Alkuruokana mainitaan erikseen kurkku (M, G, VE) ja tomaatti (M, G, VE)
😂
Aika kallis, 15 euroa ikeakortilla ja 17e muu porukka.
Mene töihin niin ei tarvitse itkeä. Ihan normaali hinta.
Saahan tuosta helposti imuroitua kympin edestä graavilohta. Mutta tuntuu ikeahinnaksi kalliilta, koska halvimmillaan saa 8 pyörykkää, perunamuusin ja hillon hintaa 2,99.
Sieltä saa ripulin kun kaikki pienet tahmakädet ronklaa ruokia.
Julmetun kallis. Luulevatko oikeasti, että joku ostaa?