Miksi sinä keski-ikäinen yh-äiti
Haluat toisen naisen miehen? Etkö tajua, että mies on vuosikymmenten saatossa muuttunut, eikä hän ole enää yhtään sama kuin nuorena? Hänestä on tullut todella kiukkuinen sairauksien ja raskaan työn takia. Kiukkuisen miehenkö sinä haluat?
Kommentit (11)
Vierailija kirjoitti:
Mutta mies voi muuttua kun pääsee toisen naisen sänkyyn.
Ei tuo mies. Hänellä on ihan fyysisiä sairauksia.
Ei tänne oo asiallista pistää yksäriviestiä, paa suoraan sille muijalle, joka äijääsi on ottamassa.
Itse olen 50+ ja just saanut yyhoona lapset kasvatettua täysin yksin aikuisiksi. Viimenen asia mitä nyt haluisin olis joku äijä - saatika kiukkuinen äijä. Tuskin kelpaa kenellekään.
Miten yleensä sinut on huolinut alunperinkään?
Vierailija kirjoitti:
Miten yleensä sinut on huolinut alunperinkään?
Onko sillä jotain väliä?
Keski-ikäiset yh-äidit ei miestä tule saamaan. Heidän päivänsä ovat luetut.
Kysy sitä häneltä itseltään äläkä tee vauvapalstalle aloitusta. Ei täällä kukaan osaa vastata.
Vierailija kirjoitti:
Keski-ikäiset yh-äidit ei miestä tule saamaan. Heidän päivänsä ovat luetut.
Eipä tuo mitään haittaa. Ennemmin ottaisin vaikka lehmiä tai mattopytonin kuin miehen. Vähemmällä vaivalla pääsisi ja vähemmän paskaa siivottavaksi. Lehmiltä tulee vähän väliä, mutta olisi silti mielekkäämpiä kuin mies.
Vierailija kirjoitti:
Keski-ikäiset yh-äidit ei miestä tule saamaan. Heidän päivänsä ovat luetut.
Höpöhöpö. Yleensä ne, ketkä kelpasivat suhteeseen ns. ensimmäisellä kierroksella, kelpaavat toisellakin. Vaikeampaa se on ikisinkuilla, ketkä on olleet yksin keski-ikään asti. Eronneet monesti pariutuu keskenään, varsinkin, jos on lapsia (usein molemmilla).
Kummasti niitä vaan otetaan. Justiin tuossa huomasin, että tuossa lähistöllä asuva muutama vuosi sitten eronnut mies on ottanut kolmen lapsen yh-äidin. Juuri sai omat lapsensa aikuisiksi, niin ei muuta kuin aloittaa alusta, ne lapset on kaikki alle kouluiän. Ja luultavasti se uusi nainen vielä pyöräyttää vähintään yhden lisää, täytyyhän sille miehelle vielä lapsi tehdä, että pysyy handussa.
Kyllä ne vaan tuntuu miehille kelpaavan yyhootkin. Melkein kaikki tuntemani on menneet uusiin naimisiin tai avoliittoihin. Ajattelin minä kyllä veljeni exästä, että ei kai sitä kukaan ota, kun neljä lasta, mutta hui hai, kyllä otti, ja teki vielä lisää lapsia. Hyvähän se on, että tehdään lapsia ja muutenkin että elämä jatkuu, ei tarvitse kenenkään yksin olla.
Yksi naisystäväni kyllä sanoi erottuaan, että ketään miestä en ota, eikä ottanut. Olisi kyllä saanut. Mutta halusi kasvattaa lapsensa ilmaan mitään isäpuolia, kun niistä ei välttämättä aina tiedä mitä ne on sitten kumminkaan. Ensin ovat mielin kielin ja sitten kumminkin nyysitään niitä lapsia ja varsinkin jos vielä tekevät yhteisen, niin sitä sitten suositaan ja vaimon lapsia sorsitaan. Nähty on.
Mutta mies voi muuttua kun pääsee toisen naisen sänkyyn.