40 v. vaimolla on 17 v. leikkipoika
Naapurirapun Janne käy panemassa vaimoani, kun olen poissa. Vaimo on tuon asian kyllä kertonut, mutta sanoo, ettei osaa lopettaa "suhdetta". Minunko se pitäisi tehdä ? Periaatteessa mulle on sama käyköön naimassa, jos niin haluaa, mutta en halua, että muut naapurit alkaa juoruilla. Tähän asti tuo vierailu on mennyt matematiikan opiskelun piikkiin, mutta ei näin voi vuositolkulla jatkua.
Kommentit (10)
Herätä päiväunilta ja lopettaa tällaiset likaiset unelmat.
Alaikäinen lapsi ja 40v mamma. Ei hyvä juttu ollenkaan. Minusta vaimosi saa lopettaa sekoilunsa itse. Kerro lapsen vanhemmille, jos ei usko.
Sinun kannattaa sen sijasta hankkia vaimo, joka ei ole jämähtänyt teini-ikään. 40-vuotiaan naisen ei pidä kiihottua mistään pojasta, siinä on oma nuoruus jäänyt elämättä
Jospa ottaisit tuon kaverin teille alivuokralaiseksi ?
Sattuuhan sitä, ei ole eka kerta, kun nuorimies hurahtaa milf ikäiseen naiseen. Jos tuossa asiassa ei ole muuta ongelmaa, kuin naapurit, niin no hätä. Aikansa paneskelee vaimoasi ja sitten kyllästyy tuohon juttuun.
Eikös suojaikäraja ole Suomessa 16 v., joten laillista tuo ainakin on. Älä tee mitään.
Ehkä kantsii naapureille alkaa markkinoimaan että on joku vaimon sukulaispoika joka käy kylässä kun muu suku kaukana.
Äkkiämne naapurit tuollaiseen ajatukseen tottuu ja homma jatkuu.
Ei tarvitse tehdä mitään. Hyvähän se on että naapurit tutustuvat toisiinsa. Ja matematiikan oppitunnit ovat aina hyväksi oppijalle.
Väinö.
Erityisopettaja.
No mutta, ajatellaan positiivisesti. Poitsu saa opastusta tulevaa elämää varten ja vaimosi, no en tiedä ? Ehkä hän tekee tuon vain hyvästä tahdosta.
Annat asian olla ennallaan ja annat vaimosi nauttia. Ei naapurit käy ikkunan tai oven takana kurkkimassa ja kukaan ei tiedä edes siitä matematiikasta mitään. Olisi sinun jo tähän ikään mennessä pitänyt ymmärtää ettei kukaan naapureista tiedä muiden asioista mitään.