Ongelma kondomin kanssa
Minulla tahtoo erektio laskea, kun laitan kondomi päälle, onko kuinka yleistä? Eikä erektio meinaa tulla, jos tiedän, että pitää käyttää kondomi!
Kommentit (26)
On kyllä ihan oikean kokoisia, ei siitä ole kiinni! Rullautuu kyllä hyvin päälle, mutta erektio laskee!
Sildenafiilia sopivasti. Kyllä se siitä sitten alkaa sujua ilmankin.
On aika yleinen juttu, joku alitajuinen jännitys tms. Jos on vakiokumppani niin siitä kannattaa jutella ihan rennosti kuten seksistä ylipäätään. Rento ilmapiiri kun on niin onnistuu paljon paremmin.
Ihan normaalia. Itse siirryin panemaan paljaalla ja taas jöpöttää!
Vierailija kirjoitti:
Sama, etenkin vieraiden kanssa.
Sama juttu. Kerran kun kyä noin, siitä tulee kierre.
Onhan se muutenkin tylsää keskeyttää kiihottava hetki ja alkaa räpeltämään kumin kanssa, kun toinen odottaa.
Sama. Siks paljalla. Mites naisten kondomit?
Onko eroa laitatko itse vai laittaako kumppani?
Vinkki: Kun nainen ottaa kortsun suuhunsa ja rullaa sen huulillaan kalun päälle, ei erektio-ongelmaa pitäisi ilmetä.
Vierailija kirjoitti:
Onko eroa laitatko itse vai laittaako kumppani?
Ei ole eroa.
Vierailija kirjoitti:
Vinkki: Kun nainen ottaa kortsun suuhunsa ja rullaa sen huulillaan kalun päälle, ei erektio-ongelmaa pitäisi ilmetä.
Ei kovin turvallinen tekniikka tautien kannalta, vaikka kuinkas sua kiihottaisikin.
Sildenafiiliä (geneerinen Viagra, reseptin kirjoittaa lääkäri vaikka puhelimessa) peliin, huokea ja toimii.
Jos ongelmaa muulloinkin kuin kumin kanssa niin tarkista verenpaine ja LDL kolesteroli ettei ole sepelvaltimotaudista kyse. Se kun oireilee erektiohäiriönä joitakin vuosia ennen mahdollista sydäninfarktia. T. nimim. Kokemuksen syvä rintaääni
Vierailija kirjoitti:
Onko eroa laitatko itse vai laittaako kumppani?
Oman kokemukseni mukaan naiset eivät yleensä halua laittaa kumia. Ehkä pelkäävät rikkovansa sen tms.
Olin yhdenyön naisen kanssa sängyssä ja oltiin jo jonkin aikaa harrastettu esileikkiä ja piti aloittaa yhdyntä. Nainen kaivoi esiin kondomin ja pyysi käyttämään sitä. Aloin laittamaan sitä päälle, mutta silloin erektio laski. Kondomi oli normi market tavaraa ja hieman liian pieni minulle. Vähän oli nolo tilanne, kun nainen olisi halunnut kunnon panon.
Joo näin se vaan usein käy. Tätä voi simuloida ehdottamalla naiselle muovikassia päähän, yleensä kukaan ei halua edes kokeilla mut moni loukkantuu ja uhriutuu.
Joo ja kumi jos tosiaan laadukas ja sopiva helpottaa paljon ja siniset tabut pieninä annoksina, mut ei voi sillai hifistellä vaan kovaa laukkaa maaliin. Paljaalla paras + vasektomia.
Kohta pitäisi koittaa panna, mutta jännittää kestääkö erektio kondomin laittoa!
Onnettomia tunareita. Ei noita lerppakulleja tainnut olla ennen vanhaan kellään, jos pääsi naimaan. Onko nykymiehet tuijottaneet liikaa pornoa kun oikeat naiset ja pillun saanti jännittää?? Eihän nyt kumin laitto mitään kivikovana seisovaa kullia enää haittaa, kun on pillun himot tapissa. Hyvä että edes vähän hillitsee ettei tule reisille.
Hanki oikean kokoisia. Seksivälineliikkeestä ja netistä saa.