KANADA 4-3 JOHTOON!
Leijonat sössi jo toisessa ottelussa peräkkäin 2 maalin johdon tappioasemaksi!
Kommentit (47)
Joo suomi menetti taas kiekon maalinsa luona ja kanada tekee heti maalin. Miksei sitä kiekkoa voi vaan purkaa keskialueelle ei kun alkavat leipomaan sitä siinä ja kanadan pelaaja vie kiekon helposti ja tulee maali.
Jos tästä matsista tulee 0 pistettä, niin Tanska on ihan pakko voittaa varsinaisella peliajalla, jotta sieltä tulee 3 pistettä. Sekään ei riitä, jos Sveitsiltä tulee varsinaisella peliajalla pataan ja Itävalta voittaa molemmat jäljellä olevat pelinsä, eli Norjaa ja Isoa-Britanniaa vastaan varsinaisella peliajalla. Etenkin brittejä vastaan noin voi hyvinkin käydä.
Koska Itävalta voitti Suomen, niin tasapisteillä Itävalta on lohkosijoituksissa edellä. Siksi Suomen lopullisen pistesaldon on oltava suurempi kuin Itävallalla, jotta pysyy lohkosijoituksissa Itävallan edellä.
Voi tosiaan nyt käydä niin, ettei edes varsinaisiin pudotuspeleihin ole asiaa. Voi hälvetti!
Kanada pelaa strategisesti.
Ensin löysäillään, sitten isketään täysillä.
Ennalta arvaamattomasti.
Jalonen luottaa Kaskeen kuin vuoreen. Ja tukkaan tulee taas kerran! OIisiko todella aika päivittää tuota pelikirjaa? Tulos tai ulos!
Puljujärvi ainoa, joka on tehnyt miehen työtä tuolla kaukalossa. Ihan liikaa vapaamatkustajia ympärillään joukkuekavereina.
Alku näyttikin taas turhan hyvältä.
Kunpa Suomi tippuisi ASAP. Ei huvita kuunnella lätkäju nttien älämölöä.
5-3. Suomi hävisi! Ei todellakaan tee 2 maalia tuossa ajassa.
Ollaanko me nyt kaikki luusereita? Kun oikein silmiin katsotaan?
Pää ei kestä johtoasemassa, ei sitten niin yhtään. Kanadalla taatusti pääkopat kestävät sen.
Joukkue täynnä pelaajia jotka ei taida peliälyllä loistaa......uskomattoman typeriä ratkasuja, aivan kamalaa katottavaa.
5-3. Se on siinä! Nyt joutuu tosissaan jännittämään sitä pudotuspelipaikkaa...
Sanoin jo ennen kisoja ettei suomi pääse 8 joukkoon tolla joukkueella. Olin aika varmakin siitä. Ei suomi saa sveitsiltä 3 pistettä mitenkään. Jos Itävalta ei täydellisesti sössi niitä kahta peliään niin suomen pelit päättyy. Itävalta pelaa norjaa ja iso britanniaa vastaan.
Kanada ei pelannut edes mitenkään hyvin ja voitti.
Jalonen antoi kieltämättä välillä paljon, mutta nyt hän valitettavasti liittyy sitten tavallisten kuiolevaisten joukkoon luotsina.
Vierailija kirjoitti:
Hävittiin taas kuin akat! 😡😡😡😡
Mikä siinä on että akat aina häviää. Oppisivat voittamaan mestaruuksia, niin ei miehetkään saisi huonoa mallia.
Yllättäen Oliwer Kaski taas kentällä sekoilemassa. Mitä ihmettä tuo tekee MM-kisoissa??