Mikä maustettu kivennäisvesi on hyvää?
Kommentit (8)
Tykkään sitruunanmakuisesta. Mutta moni inhoaa.
Itse tykkään monestakin mausta. Nyt ehkä päärynä on se lempparein, mutta ananas, mustikka ja vadelma on myös jees. Eikä se mansikanmakuinenkaan huono ole. Eniten juon kyllä ihan vaan vettä, mutta välillä on kiva juoda jotain muutakin ja limuja tai mehuja en harrasta.
Ne mehukivennäisvedetkin on minusta hirmu imeliä, mutta ei se vesimeloni-päärynä(?) sinänsä mitenkään huono ollut, ainoastaan vaan liian makea minulle.
Kokeilemalla se selviää mistä pidät. Monia noista saa ihan tölkissäkin/pikkupullossa niin ei tarvitse sitten irvistellen juoda isoa pulloa jos ei maistukaan yhtään.
Viime kesänä ostin heräteostona 6-packin päärynänmakuista bonaquaa ja sehän oli hyvää. Täytyykin muistaa katsella seuraavalla kauppareissulla vieläkö sitä tänä kesänä saa.
Vadelma on hyvää, mutta sitruuna maistuu tiskivedelle tai vastaavalle.
Aprikoosi Novelle, mutta siitä(kin) tulee paljon ilmaa vatsaan.
Oon kokeillut Villi Vichy sitruuna-katajanmarja 1,5 l. Laitoin sitä mehun sekaan. Mutta on lähdevesi S-Marketista myös. Hammaslääkärin mielestä ihmisten pitäisi ottaa mautonta kuplavettä, ei mehua. Kuplavedestä voi saada närästyksen tai hikan.
Vaikea sanoa, makuasia. Kärpäset tykkää kakasta.