Lööpissä tänään se koululaistyttö.. miten tytön vanhemmat suostuivat laittamaan lapsensa kuvan lööppiin???
ja vieressä teksti: TÄMÄ TYTTÖ JÄI YKSIN tms.
taitaa olla vanhemmat aika julkisuudenkipeitä! olisiko susan kurosen jälkikasvua?
Kommentit (12)
Vierailija:
Taitaa olla sukua Suskille ;D
niinhän sen on täytynyt mennä, että tytön vanhemmat ovat itse soittaneet lehteen ja ehdottaneet juttua. eihän noi lehdet tuollaisia juttuja muualta kaiva..
juu hätä on varmasti tuonkin tytön vanhemmilla, mutta onhan sillä opettajallakin oma elämäsä j aehkä ne omatkin lapset esim. tarhassa.
Omat lapset haettavana hoidosta, tms. Mutta Amandan vanhempien mielestä open lapset olisi varmaan voineet mennä sosiaaliviranomaisten huostaan siksi aikaa, kun ope etsii heidän tytärtään.
Ne on varmaan niitä vanhempia, jotka soittelee harva se ilta opettajalle kotinumeroon, koska eihän opella voi olla tärkeämpää tekemistä kuin kuunnella vapaa-aikanaan heidän tyttärensä kuulumisia.
Ja etsintöjä varten on vapaaehtoiset etsintäpartiot sekä poliisi. Poliisille minä ainakin soittaisin, jos oikeasti epäilisin että lapselleni on tapahtunut jotain.
Vierailija:
juu hätä on varmasti tuonkin tytön vanhemmilla, mutta onhan sillä opettajallakin oma elämäsä j aehkä ne omatkin lapset esim. tarhassa.
että lapsen vanhemmilla on ollut vanhoja kaunoja opettajaa/ko. koulua/ rehtoria vastaan ja kostavat nyt kun saivat tikusta asian.
ap
" Mutta Amandan vanhempien mielestä open lapset olisi varmaan voineet mennä sosiaaliviranomaisten huostaan siksi aikaa, kun ope etsii heidän tytärtään. "
välttämättömyysvälinettä olemaan...
...paitsi meidän pojalla, koska mä olen hoitovapaalla ja kotona päivisin...
Taitaa olla sukua Suskille ;D