Lue keskustelun säännöt.
Mitä päiväkotiin viimeisenä päivänä?
24.01.2007 |
Mitä oloette vienneet lapsen viimeisenä hoitopäivänä tarhaan? Lapsi on pienten puolella, olisi kiva muistaa myös tätejä jollain, kenties leivonnaisia. Viimeinen päivä on jo perjantaina, että jotain helppoa.
Kommentit (2)
Ei ainakaan karkkia ;)
Tuo edellisen ehdotus peleistä oli mielestäni tosi hyvä, kirjat tuli myös mieleen. Siis jotain pientä kivaa, josta olisi varmasti iloa koko ryhmälle pidemmäksikin aikaa.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Päiväkodeissa on kait nykyään semmoinen " laki" , ettei sinne saa viedä omatekoisia leivonnaisia, ainakaan lasten ryhmiin, tädit ehkä ovat asia erikseen.
Itse vein aikoinaan äitiyslomalle jäädessäni molempien silloisten " tarhakkaitteni" ryhmiin muistoksi pelit. Eli tyttöni oli pienten ryhmässä ja sinne veimme semmoisen suurikokoisen palapelin, ja pojan ryhmään muistipelin.Kovasti tykkäsivät ja ihan konkreettisestikin oli mukava muisto, kun siitä oli kaikille iloa pidemmän aikaa.
Truuttis