Mies kiukuttelee kuin pikkulapsi. Ei suostu enää syömään tai kokkaamaan keittiössä sen jälkeen kun kerran suutuin
Kun hän jättää aina astioita tai kuppeja kuivumaan työtasolle ja vesitipat kuivuvat läikiksi. Sen jälkeen hän on nyt 2 viikkoa ollut syömättä kotona ja hakee etätyöpäivinä kaupan paistopisteeltä jotain ja syö ne ulkona. Otin asian puheeksi ja hän sanoi, että ei aio käyttää keittiötä enää lainkaan, koska minä kritisoin häntä.
Kommentit (10)
Pikkumaisuudella on yleensä pikkumaiset seuraukset. Muista seuraavalla kerralla, kun opastat aikuista ihmistä. Vaimokin moitti pitkään ajotyyliäni, joten on viimeiset vuodet käyttänyt pyörää tai julkisia.
Hei Vierailija,
Voit ostaa koirankopin ja koiranruokaa pikkuisellesi niin säästyy rahaa.
Vdfh kgdwwg bgdewgjk
Siinä on sulle
Poista keittiö ja tee siitä varasto.
Tein samalla tavalla. Rakastin (imperfekti) kokkaamista, mutta vaimolla oli aina jotain motkottamista. Liian kuumaa, liian kylmää, liikaa rasvaa, liian vähän rasvaa, liikaa puhdistusainetta, liian vähän puhdistusainetta.
Nyt vaimo syö sitten näkkileipää ja paahtoleipää kun ei osaa/jaksa itse kokata. Itse käyn töissä syömässä lämpimän ruuan ja illalla juon teetä.
Ei tommosia miehiä kannata katsella kauaa.
Kuulostaa vähän ylireagoinnilta. Tosin olisi hyvä tietää miten sinä tuon asian toit esiin.