Onko teitä joku yrittänyt iskeä busapysäkiltä? Nuorempi mies alkoi juttelemaan enkä yhtään tiedä mitä halusi. Tuskin ajatteli maksulliseksi
Onko teitä joku yrittänyt iskeä busapysäkiltä? Nuorempi mies alkoi juttelemaan enkä yhtään tiedä mitä halusi. Tuskin ajatteli maksulliseksi, mutta eihän sitä koskaan tiedä mitä ihmisten päässä liikkuu.
Kommentit (11)
Halusiko näyttää oikotien puiston läpi?
Miksi kuvittelet juttelua iskemiseksi ap?
Joskus ihmiset juttelee toisille ihmisille koska he ovat sosiaalisia ja puheliaita. Jopa mies naiselle.
Minulle juttelee nuoret, aikuiset ja vanhukset en ajatellut että iskevät, kunhan niitä näitä jutellaan
Vierailija kirjoitti:
Joskus ihmiset juttelee toisille ihmisille koska he ovat sosiaalisia ja puheliaita. Jopa mies naiselle.
Ja nuoret miehet nykyään puhuu niin paljon, että aina ei saa edes suunvuoroa. Eivät ole silti iskemässä :D Ap, olet koominen.
Täh?!!:D Juttelen monesti ihmisille bussipysäkillä, jos he näyttävät iloisilta ja helposti lähestyttäviltä. Se ei tosiaankaan tarkoita sitä, että haluaisin suhteeseen heidän kanssaan:D
Mä asun Englannissa ja täällä on ihan tavallista että vieraillekin ihmisille voi jutella ja vaihtaa muutaman sanan. Just kävin pitkän kivan keskustelun vieraan naisen kanssa hammaslääkärin odotushuoneessa (olen itsekin nainen, ei siis mitään iskemistä). Toivoisin Että Suomessakin olisi enemmän samanlaista. Tosin oon huomannut vuosien varrella että Suomi on pikkuhiljaa muuttumassa siihen suuntaan.
Pidä vähintään puukko mukana, joku voi joskus myöhemminkin jotakin sanoa.
Aloitus on lähinnä koominen. Muualla maailmassa pidetään huonona käytöksenä, jos ihminen ei keskustele sattumalta tavatun ihmisen kanssa.
Hän halusi jutella? Ihan oikeastiko sinä puhut ihmisille vain silloin kun isket heitä??