En liho millään
Uskottava se on. Salilla käyn, muttei tuloksia tule, vaikka aion siellä silti käydä.
Mittani ovat 171/59kg. Vaikka ihmiset sanoo, että syön liian vähän, niin olen pitänyt kohta 2kk kaloripäiväkirjaa. Kalorimäärät ovat joka päivä 2800-3500 kaloria, kun tarpeeni olisi noin 2500 työni johdosta. Syön myös lisäproteiinia, että proteiinikulutus olisi reilu sata, kun tarpeeni olisi noin 70-80. Kuntosalilla käyn 2-4 kertaa viikossa pt:n laatimalla ohjelmalla ja syön kreatiinia.
Kuntosalilla painot aina junnaa samassa ja lihaa ei vaan tule. Kuitenkin olemukseni on ryhditön ja veltto, joten massa sinne tänne ei olisi pahitteeksi. Ikää on 32 vuotta.
Kommentit (2)
Jos olet ryhditön ja veltto, niin teet siellä salilla todellakin jotain väärin. Onko saliohjelma vain pt:n laatima vai onko hän joskus myös katsonut miten todellisuudessa teet ne liikkeet ja millä painoilla?
Mutta lihaskasvu on joka tapauksessa todella hidasta, vain jotain 2 kg VUODESSA.
Macadamianpähkinöissä on enemmän energiaa kuin suklaassa. Ota tavaksi napata kourallinen aina silloin tällöin.