Lue keskustelun säännöt.
Onko noloa tunnustaa pelkonsa jollekin?
Kommentit (2)
Ei. Mun isompi ymmärrys alkoi kun mä myönsin itselleni että mä en ole niin vahva kuin mitä mä olen aina kuvitellut. Sen jälkeen alko myös traumanpurku ja omien pelkojen oikea ymmärrys. Tää on myös asia mikä johtaa aina parantumiseen.
Mut sun täytyy vähän miettiä kelle sä puhut ja miten sä ilmaiset sen asian, se ilmaiseminen on aina tärkeää kaikessa.
Mä esim tykkään itse puhua näistä asioista aikuismaisesti, mutta mä en tykkää yhtään uhriutuvasta tyylistä puhua mitä monet harrastaa.
Kokeile vähän kepillä jäätä eka, monesti ihmiset pystyy kyllä samaistumaan asioihin mitä ei ihan heti uskois niistä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ei, se on tervettä. Voi pelastaa hengen, mutta ainakin mielenterveyden. Puhu luotettavalle henkilölle luottavaisin mielin.