Vaikuttaako miehen kokeneisuus naisten kiinnostuneisuuteen miehestä?
Kuinka monen naisen kanssa miehen tulisi olla ollut seksuaalisessa kanssakäymisessä ennen kuin aloittaa pysyvän parisuhteen?
Kommentit (24)
Periaatteessa sillä ei ole merkitystä kunhan hänellä ei ole jälkeläisiä.
Naisilla on yleensä 30-40 seksi kumppania
Kolmeenkymmeneen ikävuoteen mennessä sekä keskimäärin 1-3 tenavaa. En usko, että miehen kokeneisuudella on enää siinävaiheessa merkitystä vaan lompakon paksuus merkitsee eniten.
Vierailija kirjoitti:
Naisilla on yleensä 30-40 seksi kumppania
Kolmeenkymmeneen ikävuoteen mennessä sekä keskimäärin 1-3 tenavaa. En usko, että miehen kokeneisuudella on enää siinävaiheessa merkitystä vaan lompakon paksuus merkitsee eniten.
Komppaan! Naiset useimmiten etsivät isähahmoa lapsilleen eikä miehen ulkonäölläkään ole sen suurempaa väliä.
Nuorempana ajattelin, että kokeneempi kumppani olisi todennäköisemmin hyvä rakastaja, mutta sittemmin opin, ettei asia korreloi seksikumppanien määrän kanssa välttämättä lankaan. Asialla ei siis ole mulle merkitystä.
Ensisynnyttäjän keski-ikä on siinä kolmenkympin kieppeillä, ja useimmiten lapsi syntyy parisuhteeseen. Ero tulee sitten myöhemmin.
Minä en halua miestä, joka on jakanut munaansa jokaiselle vastaantulleelle naiselle.
Vierailija kirjoitti:
Naisilla on yleensä 30-40 seksi kumppania
Kolmeenkymmeneen ikävuoteen mennessä sekä keskimäärin 1-3 tenavaa. En usko, että miehen kokeneisuudella on enää siinävaiheessa merkitystä vaan lompakon paksuus merkitsee eniten.
Mikset ruvennut seurustelemaan alle kaksikymppisenä? Olisit etsinyt tyttöystävän sieltä lukiokavereiden joukosta.
Olen yleensä kiinnostunut miehistä, joista on myöhemmin selvinnyt että ovat hyvin kokeneita (varsinkin minuun verrattuna). Mutta jos kummasta tahansa olisi paljastunut että kokemusta on vähemmän, en usko että olisi vaikuttanut kiinnostukseeni mitenkään. Eli periaatteessa voisin kuvitella kiinnostuvani miehestä, jolla ei paljoa ole kokemusta, jos kuitenkin olisi ne ominaisuudet joita mieheltä haluan.
Alle viiden. En halua kaikilla kiertänyttä. Mieluiten esim. vain yksi pidempi suhde tms. Voi toki olla kokematonkin.
Kyselystä puuttuu oikea vaihtoehto eli 0-3.
Siinä 5-10. Ei oo pelimies mutta jokusia testannut.
Mitähän paskaa taas. Ei vaikuta ja kymmenenkin aiempaa kumppania nuorella ihmisellä kertoo persoonasta ihan tarpeeksi.
Vierailija kirjoitti:
Kyselystä puuttuu oikea vaihtoehto eli 0-3.
Minusta on varsin outo ajatus, että jos puhutaan ihmisistä, jotka eivät ole aivan nuorina päätyneet pysyvään parisuhteeseeseen luku olisi mitään keskusteluketjussa esitetyn kaltaista. En pidä itseäni aivan mahdottomana elostelijana: 35 vuoden aikana olen ollut sängyssä kymmenen naisen kanssa. Opiskeluajat olivat, kuten lienee tavallista, hiukan vilkkaampia, mutta väliin on mahtunut vuosien kuivia kausia, koska en ole törmännyt kehenkään kiinnostavaan.
Vastaavasti minua ei kiinnosta eikä minulle kuulu kumppanini seksikumppanien määrä. Jos hän sen haluaisi jostain syystä kertoa, se olisi ok. Ja jos hän olisi omina opiskeluaikoinaan nainut puoli kaupunkia läpi ei sekään minulle kuuluisi. Ei se tekisi hänestä yhtään vähemmän ihanaa tai rakastettavampaa ihmistiä.
Minusta ihan normaalia että mies harrastaa seksiä 1-2 kertaa kuukaudessa joten väkisinkin tuo 50 kertyy vuodessa ihan perus ihmiselläkin minimissään, ellei ole sitten onanoitsija ja kuka sellaisen onanistin haluaisi?
Itsellä saldo hieman alle sadan ja ihan hyvin on kiinnostuneita naisia ollut syvällisempiinkin suhteisiin, mutta itse olen kiinnostunut naisista lähinnä elementteinä. Henkisellä tasolla heillä yleensä on vähemmän tarjottavaa.
Mitä väliä? Nainen on objektiivi ja hänen subjektiivisella näkemyksellään ei ole mitään käytännön merkitystä.
Järkevä mies ei koskaan kerro naiselle monenko kanssa on ollut sillä nainen ei sillä tiedolla tee yhtään mitään.
Se joka ymmärtää suomenkieltä ja osaa sijamuodot ymmärtää kyllä perusasiat.
Vuodesta vuoteen,vuoteesta vuoteeseen,mutta mitä se on preesensissä on jo eri asia. Vaikea ennustaa,ei siihen kukaan pysty..kukasta kukkaan jne. Kuka mihinkin taipuu tai sijoittuu ennen kuin jää sijoilleen.
Näin se vaan menee..
Yhden yön suhteet eivät tuo miehelle mitään lisäarvoa, päin vastoin. Pidemmässä suhteessa on voinut jotain oppiakin. Mutta näitä ei luonnollisestikaan menneisyyteen rajattomasti mahdu. Kokemattomuus ei ole mitenkään miinusta, ainakaan alle kolmekymppisenä. Yhdessä voi aina opetella.
https://youtube.com/shorts/YDlvkTUc58k?si=3D4wUoylXqWn-FkG
Muijat epäilee aina kaikkea ja ihan vttu ilman mitään syytä. Sairasta. Hah! Joka muidu tunnisti itsensä 😂
Mua kiinnostaa ja kiihottaa eniten suht kokemattomat miehet. Lapsia ja avioliittoja ei tarviis olla takana ja mielellään tosiaan ei mikään joka reikään lykkijä. Vähän käytetty olisi mieluinen.
Kyllä tuo 20 pitäisi vähintäin olla. Ihan aloittelijan kanssa joutuisi itse opettamaan lähes kaiken.