Menikö lapsesi hoitoon päiväkotiin/perhepäivähoitajalle heti äitiysloman päätyttyä?
olis kiva kuulla muiden kokemuksia miten kaikki lähti sujumaan!
Kommentit (5)
Joskus se vaan on pakko mennä töihin heti äitiysloman päätyttyä, muille tiedoksi... Ja onneksi voin tehdä ensimmäisen vuoden 60% työaikaa!
heiltä paljon tukea. Alkuun oli vaikea myös luottaa siihen, että joku muukin osaisi hoitaa lastani, mutta tajusin, että pakko on alkaa luottamaan. En ole puolesta enkä vastaan tässä asiassa, mutta en halua pelotellakaan.
joten mielelläni palaan vakituiseen mukavaan työhöni takaisin turvallisin mielin...
että kyllä pelottaa lapsen hoitoon vienti. Kun nyt päästäisiin hoitopaikkaan tutustumaan ja hoitajiin niin oltaisin yksi askel edempänä... Onneksi hoitopäiviä ei ole kuin muutama viikossa ja myös meillä isovanhemmat ovat luvanneet auttaa!
heti, kun menin ovesta ulos. Tyttö oli jo silloin aika reipas ja rohkea luonteeltaan, pärjäsi hyvin. Hoitajat olivat tosi kivoja, pitivät usein sylissä (kun hain lasta, niin usein oli kaksi lasta sylissä molemmilla). Minusta kaikki meni hyvin.