Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Olen ystäväni kaaso, mutta vihaa tämän miestä. ja pitäisi puhe pitää...
14.01.2007 |
miten mä voin kirkkain silmin puhua tälle parille kauniita sanoja, ku en voi sietää tätä ukkoa ja kaverinikin se tietää.
vinkkejä otetaan vastaan...olen inhonnut ystäväni miestä alusta saakka ja aika sika se onkin. olen toivonut 5 vuotta, että ystäväni tajuaisi päästä eroon tästä miehestä, mutta ei...nyt ne sitten menee naimisiin ja mun pitäisi pitää puhe:/
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Jos pitäisi, niin hän voisi keskittyä sulhaseen ja sinä sitten enemmänkin morsiameen.
Voit kertoa jonkun mukavan kommelluksen sinun ja ystäväsi tuttavuuden varrelta. Voit kertoa, miten huomasit, että nyt ystäväsi on löytänyt elämänsä rakkauden. Voit kehua ja ylistää ystävääsi ja ihan lopuksi vielä kertoa, millainen onnenpekka sulho on kun saa hänet vaimokseen.
Toivotat iloa ja onnea yhteiselle tielle. Eiköhän se siitä. Koska varmasti haluat kuitenkin ystävällesi kaikkea hyvää miesvalinnastaan huolimatta.