Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oletko tehnyt kenestäkään lastensuojelu ilmoitusta?

Vierailija
19.02.2024 |

Nyt meidän alueelle tuli sähköinen, niin ajattelin ilmiantaa pari perhettä. Naapurin rouva huutaa naamapunaisena lapsilleen, lisäksi laittaa ne ulos kelistä riippumatta kun on siivouspäivä. Sisälle ei saa rulla kun x aikaan, vaikka olisi vessahätä. Kyllä kuulemma pari kolme tuntia pitää jaksaa pidättää. 

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
19.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannattaa laittaa. Ajattele jotkut sossut on sellaisia, että eivät ota yhteyttä vanhempaan vaikka pitäisi kun tulee ilmi. Voi juku miksiköhän. On tuo outoa.

Esim. kerran tehtiin lasu"äitin" mielenterveyteen liittyen. Hassua vaan, että vanhempiin ei oltu yhteydessä ollenkaan, eikä lapseenkaan. Sai sois selville pari vuotta myöhemmin.

Pitikö väitetyt mt-ongelmat pysyä siis piilossa? Voi juku sentään miksiköhän. 

Nii. Siis äidillä ei ollut mt-ongelmia, eikä muitakaan sairauksia. Ei ollut mitään hoitokontaktia mihinkään mistään asiasta. Huhuja vaan liikkui kovin ihmeellisiäkin. 

Vierailija
2/6 |
19.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen tehnyt useita positiivisin seurauksin. Sen voi myös tehdä nimettömänä ja myös paperipostina. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
19.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä oon tehnyt samasta aiheesta aloituksen ilman provosointia ja se poistettiin.

Vierailija
4/6 |
19.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ilmiannan kaikki naapuruston yh-mutsit ihan varmuuden vuoksi. Lapset saisi ottaa huostaan.

Vierailija
5/6 |
19.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen, näin kun mies löi vaimoaan ulkona ja heillä pieniä lapsia.

Vierailija
6/6 |
19.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huutavista, kirkuvista ja rymyävistä naapureiden lapsista olen tehnyt nimettömänä. Loppui se metelöinti siihen. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi kolme