Kuinka kateelinen olet tänään risteilylle olen jo satamassa
Kohta pääsee herkuttelemaan ja juomaan drinksuja.
Kommentit (44)
Inhoa risteilyjä.
90 minTallinnaan on maksimi minkä kestän.
Pitäisikö jonkun junttien risteilystä olla kateellinen :DD
Suunnilleen yhtä kateellinen kuin jos kertoisit istuvasi bussissa.
Miksi olisin kateellinen? Ke tulin risteilyltä ja varasin uuden. Eipä pahemmin tullut drinksuja juotua. 7 pv tätä kuutta Thaimaan matkalle
Miksi haluat, että sinulle ollaan kateellisia? Hauskaa risteilyä.
Riippuu missä satamassa... Huomenna lähtee lento aurinkoon 🏝
Vietä hauska risteily. Bon appetit!
Tallinnaanko menet vako peräti Tukholmaan? Kerro meille mikä laiva ja mitä oli tarjolla ruoaksi. Olen lähdössä ensi viikolla.
Vierailija kirjoitti:
Riippuu missä satamassa... Huomenna lähtee lento aurinkoon 🏝
Muista mennä 5 h ennen jonottamaan turvatarkastukseen kun lakkosuma purkautuu ja kaikki eivät ole töissä.
En olisi jaksanut tänään lähteä risteilylle vaikka tykkäänkin.
Lasten ollessa pieniä sain tarpeekseni risteilyistä. Mikään ei saisi enää lähtemään laivalle.
Vihaan matkustelua. Herkuttelen kotona, käyn kohta saunassa, sitten punaviiniä ja leffaa. Ehkä hyvät seksit jossain välissä.
Otsikon perusteella olet jo pienessä maistissa. En ole kateellinen. Heiluva laiva, tylsät ruuat ja pahat juomat. Känniääliöt, karaoke tai joku hirveä disko tai laulaja, tahmea ja lasinsiruja täynnä oleva lattia. Lisää ääliöitä ja rumia miehiä. Pienet ja kovat sängyt ja ilmastointi täysillä. Hyi olkoon.
Mukavaa risteilyä Ap! Pidä hauskaa. En ole kateellinen, koska en tykkää risteilystä. Ahdistaa ne ihmismäärät eikä risteily ole muutenkaan mun juttu.
Vaikea kadehtia sellaista, joka ei osaa edes välimerkkien käyttöä.
No oishan tuo kivaa mutta enempi oon kateellinen siitä, että tähän aikaan vuodesta pystyy laivalle menemään. Mä tuun merisairaaksi jo hississä. Käyn risteilemässä sitten kesällä, tyynellä säällä. :)
Piti lukea neljä kertaa otsikko, jotta ymmärsin, kun oli niin surkeasti kirjoitettu.
Kuulostaa joltain feministi vegaanin kirjoitukselta.
Mitään ei saa selvää.
Kateellinen, olin itse reissussa viikkositten ja alennuksella sai hytin ja buffetin 120 eskoon.
22h viihde risteilyllä ei saa yhtään nukuttua. Jos itse siellä törpöttelee ei haittaa. Jos ei juo, paikka on helvetti.
En ainakaan sun kirjoitustaidolle. Risteilylle pääsee milloin haluaa.
Jees, kuulostaa hienolta. Hauskaa matkaa, mamma!