Vai että eroa juhlitaan. Ei pitäisi. Se on epäonnistuminen ja vetää nöyräksi. Linkki
https://www.is.fi/menaiset/ihmiset-ja-suhteet/art-2000010123733.html
Siis puolet avioliitoista päätyy eroon. Miksi tähän on tultu. Siinä kärsii koko lähipiiri. Eniten se puoliso, joka ei ehkä halunnut eroa. Myös lapser kärsivät ja isovanhemmat. Kaikki muuttuu sekavaksi.
Avioerot on taatusti vielä yleisempiä.
Mikä siinä on, että puolet ihmisistä nai ihmisen, joka ei olekaan mieluinen.
Miksi yhteiskunta ei ohjaa enemmän pysymään yhdessä.
Kommentit (5)
Siis a v o e r o t ovat taatusti yleisempiä.
Autocorrect.
Aikaisempina vuosikymmeninä naiset kävivät rauhoittavilla ja muilla päihdyttävillä aineilla. Nythän nuorille sinkuille sanotaan ettei pidä pariutua.
Voidaan hautajaisistakin tehdä sellaiset "ihanaa että pääsimme tuosta eroon", nyt juhlitaan ja iloitaan.
Terveisin voimaantunut naisen logiikan harjoittaja
Jos vähän harkittaisiin kenen kanssa naimisiin mennään ja lapsia tehdään, näitä ongelmia ei olisi.
Oikeastaan luulen, että aika moni on jo tämän linjan ottanutkin "mennään sitten jos ollaan vielä 10 vuoden päästä yhdessä ja aiomme jatkaa".
Lisäksi osa ei vain löydä kumppania ja osa ei hyväksy vakiokumppaniksi melkein ketään, että nämä tavallaan korjaavat tilannetta.
Vaikka 150 vuotta sitten ei juuri kukaan eronnut. Kannatan tuollaista.
Erittäin harvalle sattui pettäjä tai pahoinpitelijä.