Oululaiset! Menkääpä Pikku-Liinun lastenkirpparille, myös äitiysvaatteita oli myynnissä
Käväisin tänään uudessa lastentarvikekirpparissa (Pikku-Liinu Asemakatu 9 keskustassa). Siellä pursuu hyllyt halpoja käytettyjä lastenvaatteita ja jopa äitiysvaatteita oli ilmestynyt rekkeihin.
Hieno juttu, että tällainen kirppari on perustettu. Onkos muita siellä käyneitä ja mitä löytöjä olette tehneet?
Kommentit (6)
Ei taho täältä meiltä päin löytyä sieviä poikien vaatteita. Oulussa jos lähtis lähiaikoina käymään, niin vois käydä sit sielä samalla.
Hyvä kirppari, vaatteet siistejä perusvaatteita ja joukossa helmiä.
Myös äitiysvaatteita oli, edullisesti verraten kaupan hintoihin.
Ja pöydän hinta nyt tammikuussa edullinen, saa 2 viikkoa yhden hinnalla. Yhteensä 25 euroa. Kannattaa kokeilla. Hienoa että tällainen kirppari on nyt Oulussa.
Vähemmän leluja ja tavaroita muutenkin. Näytti olevan paljon myyntipöytiä täynnä, joten kyllä kannattaa käydä.
Ansiot jo ekana päivänä 39 euroa! Ja myytynä 18 tavaraa, mielestäni hyvin verraten esimerkiksi Tuiran kirppariin, jossa nettosin viikon aikana 6 euroa:-/
Ehkä huomenna :)