Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ahmiminen, alipaino

Vierailija
08.01.2024 |

Kärsin yhä useammin ahmimisesta :( Ja tarkoitan oikeasti ahmimista, enkä mitään "apua söin vahingossa 3 karkkia hih hih". Tänäänkin söin kuvottavan määrän suklaata, 200 g sipsejä ja suuren määrän kotiruokaa x 3. 

Vatsa aivan turvoksissa ja kipeänä, kipu pahimmillaan seisoessa ja kävellessä. Ongelma alkoi joulukuun alussa, oikeasti itkettää koko pska. Jos ei ole sipsejä tai suklaata niin ahmin mitä vain muuta niiden tilalla. Vielä on lahjaksi saatuja herkkuja jäljellä, mutta mietin niiden lahjoittamista pois kun vedän ne alta aikayksikön ja ne jättävät vain pahan mielen. En edes välitä lihomisesta, ennen pelkäsin sitä, mutta haluaisin pystyä kontrolloimaan itseäni!!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
08.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kohtq voit tehdä aloituksen "ahmiminen, ylipaino"

Vierailija
2/5 |
08.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä tapahtui tuolloin, kun aloit ahmimaan?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
08.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Mitä tapahtui tuolloin, kun aloit ahmimaan?

Lounaan jälkeen jäi nälkä, joten otin vähän lisää ruokaa. Korjasin astiat pois, olin täynnä. Mielessä kuitenkin pyöri koko ajan ruoka ja syöminen. Iltapäivällä taas normiruokaa, mutta senkin jälkeen ajatukset pyörivät koko ajan ruoassa. Lopulta ajattelin, että napsin pari sipsiä, jos se auttaisi. Mutta en pystynyt lopettamaan, ja lopulta olin jo syönyt kaikkea ja liikaa :(

Tässä ajattelisi noiden sipsien laukaisseen ahmimisen, mutta aina en löydä sille mitään järkevää syytä. En kyllä pitänyt sipseistäkään niin en tiedä, miksi niiden syöminen muuttui niin pakonomaisensi. Kirjaimellisesti seisoin keittiötiskin edessä ja söin niitä suoraan pussista.

- ap

Vierailija
4/5 |
08.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olet erehtynyt, tämä ei ole psykiatrian poliklinikka.

Vierailija
5/5 |
08.01.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ahmiminen varmaan osittain johtuu siitä alipainosta. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi kahdeksan