Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

ylimielisen, ahneen ja osaamattoman yrittäjän arvostustaso on nolla tai pikemminkin alle sen

Vierailija
12.12.2023 |

ylimielisen, ahneen ja osaamattoman yrittäjän arvostustaso on nolla tai pikemminkin alle sen

pelottelu, mamagement by idiot ja muut kyllä saavat aikaan italialaisenkin lakon ellei porukkaa itse irtisanoudu sellaisesta paikasta.

Mikset yrittäjä sitten kun olet hehkuttanut kaikki laiskat ja osaamattomat, liian kalliksi tulevat irstisanotuiksi, kääri itse hihojasi ylös ja tunge kätösesi sinne sontaan jota olet luonut?

ai mutta kun ketään muuta ei ole enää "tekemässä asioita" biasisi eteen etkä voi enää irroittaa omaan laskutukseesi ja käyttöösi firmasta koska sitä firmaa ei enää tuonkaan jälkeen ole.

toinen on sitten että iniset magacappien orjallistamana tai tarjoat kallista sontaa kuluttajille, yrität vetää kirjanpidostakin megacappien tapaan mitä taskuihin mahtuu..

terveisiä sak, akava, sttk ja muut.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
12.12.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jatkossa näistä työnantajista tulee virallisia listoja. Paikkoja missä työntekijää ei arvosteta. Olkaapa kuulolla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi kaksi