Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tulipa hyvä mieli - pakko kehua itseäni :-)

Vierailija
05.01.2007 |

Uuden vuoden kunniaksi tein kämpässäni romurallin ja hankkiuduin eroon kaikista tavaroista, joita en ole käyttänyt viime vuoden aikana. Äsken varasin kirppispaikan ja nyt aloitan toisen jättiurakan, eli tavaroitten hinnoittelemisen. Uskomatonta, miten HIRVEÄSTI kaappeihin oli kertynyt tavaraa, joita en edes muistanut omistavani!



Tuntuu, kuin mielikin olisi jollain tapaa puhtaampi, kun sain tehtyä tämän kauan suunnittelemani homman. Toivottavasti siivoaminen on jatkossakin helpompaa... Olen niin iloinen!!!!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
05.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset


Itse olen vasta suunnitteluasteella.... ja olen ollut TOSI kauan.

Vierailija
2/5 |
05.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaikki nyt vaan mallia ottamaan, niin siivousongelmat vähenevät!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
05.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen vuosien saatossa huomannut, että tavaran hamstraaminen ei tee mua yhtään onnellisemmaksi, joten teen nykyään muutaman kerran vuodessa täydellisen inventaarion kaappeihin ja laatikoihin ja siivoan kaiken turhan pois.

Koriste-esineetkin olen hävittänyt jo vuosia sitten. Valitettavasti lahjaksi saa aina jotain uutta turhaa tilpehööriä, vaikka kuinka sanonut etten sellaista kaipaa. Anteeksi vain niille lahjan antajille, mutta laitan ne oitis kiertoon aina. Jos ei sana tehoa, niin ei. Minä en turhia tavaroita itselläni pidä.

Vierailija
4/5 |
05.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja kyllä oli jälkeenpäin jotenkin helpottunut olo, ja sitä kesti tosi pitkään! Nyt olisikin aika tehdä sama uudestaan.

Vierailija
5/5 |
05.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi kun saisi itsekin aikaiseksi...