Millaisena ihmisenä pidät Minnaa nimen perusteella?
Millaisen mielikuvan henkilöstä nimi Minna sinulle antaa?
Kommentit (19)
Vaikea selittää! Minnat ovat aika sosiaalisia, mutta vähän tiukkapipoisia ihmisiä.
Vierailija kirjoitti:
Neuroottinen
Tämä!!
Polkkatukkainen ja tavallistakin tavallisempi. Hyvällä tavalla.
Reipas, raikas, Minnalla on innovatiivisia ideoita.
No höh.. Olipa tarkkoja kuvauksia. Siis itsestäni:D:D Olen ihan perus Minna nähtävästi siis.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Neuroottinen
Tämä!!
Miksi pitää vastata että "tämä", eikö pelkkä ylänuoletus muka riitä?
Minnoja on moneen lähtöön. Tusinanimi.
Maantienharmaat hiukset, 70-luvulla syntynyt, ei lihava eikä laiha.
Tiukkapipoisuus tuli mullekin mieleen. Voi olla ammatiltaan vaikka sairaanhoitaja, mutta myös joku johtaja. Keskiluokkaa tai siitä ylöspäin.
Ikisinkku, ehkä. Mutta se tuli mieleen siitä Alatalon biisistä Minna.
Tosi tavallinen ihminen.
Tylsä, naapurintyttömäinen. Nukahdan. Perusnaisnimi naiselle ja vähän 60-70 luvun tyyli. Näen nimen vaaleansinisenä tai punertavana pinkkinä. Minna on ystävällinen, voi olla sossutäti, ehkä selän takana tietoja etsivä. Asiallinen, silmälasit, lyhyet hiukset tai niskaan. Käy uimahallissa uimassa, sinkku.
Tiedän vain yhden Minnan ja hän petti aviomiestään pari kertaa, jonka seurauksena tuli myös paksuksi. Rikkoi samalla avioliittonsa. Nyt hän on nelikymppinen kahden lapsen YH. Lapset on eri miesten.
70-luvulla syntynyt, blondi, vähän piikikäs mutta omalla tavallaan mukava.
On näköjään joku minna työntänyt muutamalle wääwälle tulikuuman kolvin poikittain peräsuoleen, hyvä homma.
Tunnen hyvin monenlaisia Minnoja, joten ei ole ennakkoluuloja.
Ja näin näköjään todistettiinkin, että ihan sama mitä ihminen on, kuulija on jo päättänyt millainen tämä on.
Ja pelkästä nimestä.
Ongelmaksi sen tekee, että tämä kuulija voi olla se, jolla on valta päättä näiden minnojen elämästä, esim. työpaikkahaussa.
HIRVIÖ!!