Sara Forsberg, 185 cm, kommentoi pituuttaan
"Hän nostaa esimerkiksi tapauksen, jolloin hän oli ystävänsä bileissä, kun pöytäseurueessa ollut mies ivasi hänen pituuttaan.
- Hän sanoi: "Olet liian pitkä naiseksi". Hän oli itse lyhyt. En ikinä sanoisi hänelle tai kenellekään muulle, että he olisivat liian lyhyitä miehiksi. Kuka sanoo niin? Jos olet kateellinen pituudestani, sano vain se ja jatka elämääsi, juontaja sanoo."
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/a92c8b50-8df3-4121-a160-a6e2da…
Kommentit (4)
Hän on jo todella pitkä sitten. Ei ole aina helppoa varmastikaan elämässä.
Noloa, että miehille ottaa miehisen itsetunnon päälle, jos nainen on pitkä. t. N 171 cm
Onhan tuo 185cm nyt naiseksi poikkeuksellisen pitkä ja karsii muilta osin potentiaalisia mieskumppaneita väkisin pois. Yli 190cm miehet eivät kuitenkaan enää niin harvinaisia ole ja siitä joukosta Saran pitänee ukkonsa löytää. Tai vielä pidemmistä, jos korkkkareita Sara tykkää paljon käyttää.
Onnea etsintään, joko pitkän miehen löytämisessä tai itseään lyhyemmän miehen, jolla ei ole pituuskompleksia.
Valtaosa naisista kuitenkin haluaa itseään pidemmän miehen ja miehet itseään lyhyemmän naisen. Alitajuisia juttuja.
Onkohan Saran nyytit jo laskeutuneet?