IL:n toimitukselle avoin kysymys, mites meni Ahtisaari-uutisointi noin niin kuin omasta mielestä?
Paperilehden lööpissä on pieni osa tilasta varattu Ahtisaaren kuolemalle. Lisäksi siellä on verenpaine-asiaa ja Karita Tykkää ym. Itse lehden kannessa on valtavan iso kuva hymyilevästä Venäjän presidentistä. Ahtisaarelle varattu olemattoman kokoinen alue. Ihan vilpitön kysymys, miten onnistuitte omasta mielestänne tässä?
Kommentit (5)
Onnistuimme tietysti loistavasti. Terv. laatujournalismi
Kaikki lehdet on eilisestä lähtien ollut täynnä Ahtisaarta. Mikä olisi sinulle riittävää? Eiköhän mennä jo eteenpäin, niin kuin Ahtisaarikin teki.
Vierailija wrote:
Kaikki lehdet on eilisestä lähtien ollut täynnä Ahtisaarta. Mikä olisi sinulle riittävää? Eiköhän mennä jo eteenpäin, niin kuin Ahtisaarikin teki.
Eilinen IL:n paperilehtikö oli täynnä?
Voi olla historiantutkijoilla joskus hauskaa kun käyvät läpi arkistomateriaalia. Joku Karita Tykkä huomioidaan samalla painoarvolla kuin ex-presidentti. Ei niistä tutkijoista silloin edes kukaan varmaan tiedä mistään Karita Tykästä yhtään mitään.
Ja Venäjän presidentti hymyilee Aurinkoisesti valtavan isossa kuvassa lehden kannessa.
Ahtisaarella oli kaksoisleuka