Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Brysselin terrori-isku 16.10.

Vierailija
17.10.2023 |

Kaksi ruotsin kansalaista on ammuttu kuoliaaksi. "Belgian viranomaiset ovat sanoneet tutkivansa ruotsalaisten ampumista terroritekona. Viranomaisten mukaan ampuja valikoi ruotsalaiset kohteekseen tietoisesti. Epäilty ampuja kuoli tiistaina 17.10. poliisin ampumiin luoteihin Brysselissä. Veritekojen jälkeen julkaisemallaan videolla mies vannoi uskollisuutta ääri-islamilaiselle Isis-terroristijärjestölle ja sanoi kostaneensa muslimien puolesta."

Miksi me eurooppalaiset, kansalaiset ja poliittiset päättäjät, olemme sallineet tällaisille tapahtumille mahdollisuuden niin helposti?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
17.10.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset
Vierailija
2/5 |
17.10.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rauhan uskonto

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
17.10.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koska länsimaalaiset on nykyään pitkälti ateisteja. He ovat hukassa. Vain kristityt osaavat vastustaa pahuuden uskontoa kovasanaisesti ja pitää omia puoliaan. 

Vierailija
4/5 |
17.10.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitä sopii kunkin miettiä tykönänsä, omaisiko itse muslimi-identiteetin/kulttuurin muuttaessaan islamistisiin maihin, kuten muslimien kuvitellaan länsimaalaistuvan muuttaessaan Eurooppaan. 

5/5 |
17.10.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä tarkoitat tällaisen mahdollisuuden sallimisella, ja missä mielessä se on sallittu helposti?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän viisi kuusi