Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Naantalista uutisoitiin tässä jokin aika sitten, että

Vierailija
04.10.2023 |

joku outo tyyppi paskoo bussipysäkkien penkeille ja vieläpä levittää sen paskansa siihen penkille niin, että se penkin pinta on piloilla ja joutuu uusittavaksi.
No, tuon uutisen jälkeen on nyt sitten tullut huomattua, että Naantalin ja Turun väliä ajavien bussien, siis bussien, istuimille on alkanut ilmaantua erilaisia likatahroja. Yhdessä oli penkki sotkettu jollakin vaalealla ja tänään oli kaksi bussia joissa penkillä oli jotain ruskeita tahroja.

Ennen tuota lehtiuutista ei juurikaan mitään likatahroja bussien istuimilla näkynyt, suht uusilla busseilla Föli näitä linjojaan ajaa.
Että nyt on sitten ilmeisesti kakarat vttuilemassa kansalaisille paskasista penkeistä eli sotkevat sitten tahallaan niitä penkkejä millä sitten sotkevatkaan.
Täällä nimittäin on just tuollaista kakaraporukkaa liikkeellä.

Halvat ovat huvit! Ja älykkyydestä ei kyllä ole kyse lainkaan.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän kaksi