Millainen Terrafame on työnantajana?
Onko kellään kokemusta työskentelystä Terrafamessa? Millainen se on? Ilmapiiri, palkkaus ja esimiehet erityisesti kiinnostaa
Kommentit (6)
Vierailija kirjoitti:
Lahkolaisia.
Pippeli maistuu ja viina virtaa. Hyvävelitoimintaa suurilta osin.
Kannattaa mieĺuummin vaikka kalastella omaksi ilokseen.
Mihin lahkoon ne kuuluu? Ottaako ne töihin muita kuin omaan lahkoon kuuluvia? Eli tointaako ees hakee?
Yleensä, tai aina, miehiltä on otettu homokoe. Jos sen läpäiset, niin saat työpaikan.
Mieheni on töissä Terrafamella.
Hyvä palkka ja mahtavat edut.
Esim. S-kaupasta saa ostaa elintarvikkeita kahdenkymmenen prosentin alennuksella. Koskee myös punalaputettuja tuotteita.
Onpa mielenkiintoista tämä demokraattisten systeemien romutus myös Suomessa. Me ihmettelemme auktoritaaristen valtioiden johdon käytöstä, kun niissä joko hallitukset tai hallitsijat alkavat ohjailla myös ehdottomasti riippumattomaksi ajateltujen oikeuslaitosten toimia. Nyt meitä askarruttaa erityisesti Yhdysvaltojen tilanne, jossa armahdetaan demokratian vastaisia rikollisia ja jaetaan maailmaa voimalla ja pelolla. Perinteisen demokraattisen järjestelmän pahoinpitelyä nähdään Suomenkin politiikassa nykyään, mutta että yrityksetkin pyrkivät tähän on täysin uskomatonta.
Kun tällaista tapahtuu valtion enemmistönä omistamassa yrityksessä, kuten Terrafame, niin tulee mieleen, että onko kyse yhtiön hallituksen toimista vai vain puheenjohtajan asiantuntemattomuudesta/piittaamattomuudesta. Jos kyse on jälkimmäisestä, yrityksen on ehkä hyvä arvioida tilannetta hänen kannaltaan ja jos koko hallituksen toimista, niin asia on vakava ja ehkä hallinto-oikeuden pitäisi tarttua asiaan.
Lahkolaisia.
Pippeli maistuu ja viina virtaa. Hyvävelitoimintaa suurilta osin.
Kannattaa mieĺuummin vaikka kalastella omaksi ilokseen.