Mikä voi olla? Pyörryttää seistessä (eli pakko maata), alapaine 100 (yleensä alle 60), oksettaa
Ripuli, pääss suhisee. Lääkärissä käyty, ei selvinnyt mitään. Nyt vaan makaan kotona, just ja just pystyy vessassa käymään kaatumatta jos varovasti menee. Ihmetyttää tuo korkea alapaine yhtäkkiä.
Kommentit (13)
Vierailija kirjoitti:
Herpes.
ja millä perusteella? En keksi minkäänlaista yhteyttä. Lääkäri epäili et stressiä tai masennusta vois olla mut ei nyt sen enempää ku muutenkaan. Kamala kun ei pääse jaloilleen.
Eikö ne ottanut EKG ja verikokeita? Takaisin lääkäriin.
Oot kipee, heikko olo. Lepäile rauhassa niin menee ohi
Vierailija kirjoitti:
Eikö ne ottanut EKG ja verikokeita? Takaisin lääkäriin.
Ekg, tulehdusarvo, verensokeri ok. Verenpaine varsinkin alapaine älyttömän korkea normaalitialan nähden. Pientä lämpöä. Ei muuta selvinnyt. Palaan toki jos tilanne vielä pahenee mut on tää pelottavaa.
No mitä ne sanoi tosta alapaineesta? Onhan toi nyt korkea jos normaalisti 60 ollut. Korona?
Itsellä korona oireili noin. Oksensin ja pystyssä heikotti ja päätä särki.
Täällä toinen jolla korona alkoi niin, että silmissä vaan musteni ja maailma pyöri silmissä.
Nyt jo onneksi toipumassa koronasta..
Makaa ja lepää, eipä tuossa paljon muu auta. Joku pöpö varmaan.
Ei sanonut mitään lääkäri verenpaineesta enkä tajunnut kysyä ja mahtoko tietääkään et hoitajat oli sen mitannut. Koronan olen sairastanut ja oli aivan erityyppinen tietty jos joku uusi lajike. Flunssaoireita ei ollenkaan. Päätä en voi liikauttaa ilman todella huonoa oloa ja silmät ei oikein pysy mukana, pyörrytystä kai. Jos seistessä laitan pään alas niin ikäänkuin kaikki kiepsahtaa ylösalaisin. Edes senttiä ei voi päätä liikauttaa ilman et tulee todella huono olo ja pyörrytys. Ihan kohtuullinen olo nyt jos en liikahda ollenkaan.
Herpes.