kertokaa varmoja merkkejä siitä, että mies pettää
mitkä ovat todellisia pieniä mutta tärkeitä merkkejä siitä, että toinen käy vieraissa ??
minulla on omat epäilyni, mutta haluan vaan kohtalotovereiden kertova, että saisin uskoteltua itselleni, että en ole vainoharhainen, vaan kaikki on totta ja elämäni murentumassa.
Kommentit (9)
Istuu onnellisen näköisenä sohvan nurkassa ja tuijottaa kännykkäänsä johon tekstareita tulvii. Poissaoleva ja hajamielinen.
Vierailija:
nyt en ymmärrä ???
päänsärkyä ??t.ap
suojelee puhelintaan, et saa koskeakkaan siihen.
Mies voi olla huomaavainen oma itsensä ja vaikka kuinka aktiivinen noissa sänkypuuhissa...ja vielä fiksuna ja rehellisenä pidetty.
Vahti puhelintaan haukan lailla; siihen tuli " haamusoittoja" yölläkin ja tekstareita yhtenään. En saanut koskeakaan kännykkään. Oli paljon pois, kävi esim. maksamassa yhtä ja samaa laskua monta kertaa, alkoi huolehtia ulkonäöstään enemmän, alkoi urheilla enemmän, osti uusia vaatteita, oli kärttyisä ja vältteli minun kosketusta, toisaalta halusi seksiä vähän väliä. Kännykkä hänet lopulta paljasti.
Moitti minun ulkonäköäni ja kyseli minulta, onko minulla toinen mies.
-Alkaa kiinnittää enemmän huomiota ulkonäköönsä. Urheilee, hankkii uusia vaatteita jne.
-Pitää puhelinta kiinni, äänettömällä tai muute varjelee sitä ettei vaimo voisi tutkia sitä.
-Äksyilee/haastaa riitaa vaimolle.
-Ei katso silmiin keskustellessa vaimon kanssa/näyttää " syylliseltä" kun vaimo esim. sanoo " rakastan sinua"
-Viipyy pitkään töissä, harrastuksissa tai " kavereiden" luona.
Nämä huomasin ex miehessäni kun hän petti minua. Tosin osan näistä tajusin vasta kun mies oli jäänyt kiinni..
Seksi ei meillä vähentynyt vaan sitä oli kuten ennenkin useita kertoja viikossa, mutta muuten meidän suhteessa meni huonommin. Riideltiin paljon jne.
Tuo kotiin rahat ja tavarat, näyttää välittävänsä mutta menee ja harrastaa paljon. Puhelin on aina autossa tai kiinna tai äänettömällä.
nyt en ymmärrä ???
päänsärkyä ??
t.ap