Rkp seisoo yksissä tuumin Riikka Purran takana
Eikä aio riitauttaa hallitusyhteistyötä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009721441.html
Kommentit (32)
Eikä seiso, vaan totesivat ettei Purra ole myöskään vilpitön sanomisissaan. Eivät halunneet keskeyttää lomiaan.
Hyvä RKP. Nyt yhdessä talous kuntoon ja Suomi nousuun 👍
RKP:llä ei ole selkärankaa minkä varassa seistä. Jos pitäisi valita n-sanojen kansanmurhan ja suomenruotsalaisten eliittiaseman ylläpidon väliltä, valitsisivat he jälkimmäisen. Hyvesignaloijia. Persut voisivat ehodttaa tehostettua m 4 m u j 3 n kotouttamista alueille, jossa suurin osa väestöstä puhuu ruotsia äidinkielenään, esim. Ahvenanmaalle.
Eikö se nyt ollut selvääkin? Ei hallitusta kaadeta. Mutta jatkossa pitää ainakin persuministerien olla tarkkana, mitä sanovat tai kirjoittavat.
RKP on säikähtänyt emämaansa kohtaloa ja haluaa välttää sen täällä, mutta ei toisaalta kehtaa tunnustautua avoimen rasistiseksi puolueeksi, vaikka sitä onkin (ainakin juuriltaan). Siksi he tukevat persuja, jotka tekevät likaisen työn heidän puolestaan, ja he itse saavat säilyttää "puhtoisen" moraalinsa esiintymällä hyveellisinä ihmisinä. Moittivat siis persuja julkisesti, mutta tukevat silti, koska tietävät persujen tekevän välttämätöntä työtä, jota eivät itse kehtaa tehdä.
Rkp ei ehkä sittenkään ole vassupuolue. Toivoa ehkä on.
Persut lämpenee pakkoruotsille. RKP persujen pelastaja.
Sanoivat, etteivät siedä enää yhtään rasismista juttua persuilta ja kun tietävät, että niitä tulee, niin sehän on selvä, että hallitus kaatuu. Persujen pölhö joukko provosoitui varmaan jo tuosta kommentista ja illan pimeinä tunteina joku kaljapäissään avautuu somessa ja se on sitten siinä.
Vierailija kirjoitti:
Persut lämpenee pakkoruotsille. RKP persujen pelastaja.
Mieluummin pakkoruotsi ku roadmanit. Ärsyttääkö?
Vierailija kirjoitti:
Persut lämpenee pakkoruotsille. RKP persujen pelastaja.
Ei lämpene.
Pieleen ja pommiin vihervasujen juoni 👍
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Persut lämpenee pakkoruotsille. RKP persujen pelastaja.
Mieluummin pakkoruotsi ku roadmanit. Ärsyttääkö?
No jos näistä kahdesta pahasta pitää valita, niin toki pakkoruotsi. Sitäkin voisi opettaa ruotsalaiset, eikä suomenruotsalaiset, niin silläkin tekisi jotain. Mutta ennemmin lisää englantia.
Vierailija kirjoitti:
Pieleen ja pommiin vihervasujen juoni 👍
Varautukaa kaupat! Huomenna menee paljon kaljaa.
Ruotsissakin oli aikoinaan kallonmittausta ja eugeniikkaa.
Joo meitä nasseja ei voita kukaan. Let it burn 🤪🤪🤪
Suomi tuhoutuu pala palalta koska kaikki luottaa persuihin.
Jasså där.