Millaisia kesälomasuunnitelmia palstalaisilla?
Meillä paljon menee lasten urheiluharrastusten kanssa. Ollaan vain myös paljon kotona ihan vain oleillen ja rentoutuen. Tampereella ajateltiin käydä Särkänniemessä ja johonkin eläinpuistoon myös suunnataan.
Kommentit (7)
Välillä mökille ja osaksi vietetään aikaa stadissa. Lomalla nukutaan pitkään, rentoudutaan, grillataan ja chillataan.
Olen jo aikoja sitten lakannut suunnittelemasta. Sään mukaan mennään, ja vaikka perusajatus on vaan olla kotona, kalenteri täyttyy vähitellen kaikesta mukavasta.
Mikä kesäloma? Ei ole ikinä sellaista ollut. 🙄 T. Pätkätyöläinen
Mansikoita ajateltiin mennä pikapuoliin poimimaan. Rannalle suunnataan myös aina kun sää sallii. Suomessa on kesällä paljon ihanaa ilmaistakin tekemistä.
Pidän kesäloman tänä kesänä neljässä osassa, kaksi jo pidetty, kaksi edessä. Elokuussa lähden Bulgariaan viikoksi ja syyskuussa Kreetalle viikoksi.
Yksi muutaman päivän ulkomaan festarireissu on ohjelmassa ja sen lisäksi parin päivän kotimaan reissu. Muuten ollaan ihan kotona ja tehdään fiiliksen mukaan mitä huvittaa. Tarkoitus on ainakin käydä pari kertaa ulkona syömässä, uimassa, minigolffaamassa, retkeilemässä jne.
Lapset jo aikuisia, eipä niitä paljon näe 😉.
Veljen uurnanlasku, ehkä joku Budapestin tmv.pikkureissu miehen kanssa, ystävien tapaamisista, ja ihan vaan olla möllöttämisyä 😊!
Kivaa lomaa, Ap!