Mikä on paras tapa viettää kesälomaa Suomessa?
Kommentit (6)
Kotona? Ja pienet lenkit. Viileällä osa pääsee poikkeamaan jossain muuallakin. Paitsi jos auto, sitten ajelu mahdollinen jne.
Me tehdään kotoa käsin lyhyitä reissuja, päiväseltään tai ehkä 1 hotelliyö. Lähisuunnitelmia esim. Seili ja Maarianhamina, prätkällä jotain päiväreissuja ja koiran kanssa jotain kansallispuisto tms juttuja.
Välillä ollaan kyll oltu useampi päivä Lapissa hotellissa tai mökillä.
Eipä tähän taida olla yhtä oikeaa vastausta. Jollakin se on leppoisa tekemättömyys kotona , jollain kaupunkimatkailu, jollain mökkeily, jollain huvipuistojen ja kylpylöiden kiertäminen jollain vaellus Muotkatunturiin tai kansallispuistoon, jollain sukulointi, jollain urheilu, jne.
Uintia, saunomista, siideriä, kalastelua, ystävien kanssa nuotiolla/grillillä ringissä istumista ja myöhään syömistä, lavatansseja, festivaaleja, golfia, aamukahveja ihan mahdottoman varhain, lähikaupungeissa käyntejä ilman mitään varsinaista asiaa... Kyllähän suveen kaikkea mahtuu.
Human centipede