Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kun oma isä ei välitä. Miten painavat syyt pitää olla välien katkaisemiseen?

Vierailija
09.12.2006 |

Isä ei tänä jouluna enää edes halua tavata meitä. Vuosi vuodelta hän jaksaa enää vähemmän esittää välittävänsä minusta ja pikkusiskostani, joka on vielä sentään alaikäinen! Vanhempamme erosivat yli 10 vuotta sitten ja isälläni on 2 lasta uuden vaimonsa kanssa. He laiminlyövät meitä isän edellisen liiton lapsia todella häikäisevän tökerösti. Isä rakastaa suoraan sanottuna vain uutta perhettään.



Nyt hän sanoi suoraan, ettei jaksa jouluna tavata. Saan vauvan helmikuussa. Hän ei varmaan halua sitten tavata vauvaakaan. Onko muilla vastaavaa?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
09.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jäät vaan odottamaan yhteydenottoa ja jos sitä ei tule, niin älä itsekään tee aloitteita.

Vierailija
2/2 |
09.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Todella surullista, että isäsi on teidät hylännyt. Usein noin käy. Uusi liitto vetää pitemmän korren. Minusta sinun kannattaa koettaa surra suru siitä, että isäsi sinut hylkäsi ja jättää yhteydenpito tuollaisen kanssa kokonaan. Mitä sinä tuosta satunnaisesta yhteydenpidosta saat muuta kuin pahan mielen? Satsaa aikaasi ja energiaasi sellaisten ihmissuhteiden kehittämiseen, joista jotain saatkin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla