Säälin anorektisen laihoja ihmisiä
ja muitakin hullun lailla laihduttavia (jo ennestään laihoja) ja kontrollifriikkejä syömisen suhteen olevia ihmisiä.
Heidän elämänsä on kurjaa. Heillä ei ole elämässään mitään nautintoja, koko elämä on pelkkää kieltäytymistä, syömisten tarkkailua, kalorien laskemista, pähkähullua liikunnan suorittamista, ettei vain tulisi yhtään ylimääräistä. Heiltä puuttuu itsekunnioitus, he ruoskivat itseään koko ajan. He pyrkivät täydellisyyteen, sillä heidän avo/aviopuolisot ei hyväksy heitä sellaisina kuin he ovat.
Tällaiset ihmiset näkevät, kuinka normaalipainoiset ja myös lihavammat ihmiset ovat onnellisia, ja kateus saa tällaiset anorektikot haukkumaan normaalipainoisia ja lihavampia ihmisiä.
Voi raukkoja. Ei voi muuta sanoa.
Kommentit (3)
Elämässä on monenlaisia nautintoja.. Eivät kaikki täytä tyhjiötä sisällään syömällä. Myös liikunta voi olla aivan samanlainen nautinto, ja samoin tieto siitä, että syö terveellisesti.
kaikki hoikat tai laihat ihmiset eivät ole anorektikoita, eikä tervettä hoikkaa tai laihaa ihmistä ole mitään syytä sääliä.
, yhtä säälittävää sekin.
Mä oon luonnostaan hoikka, sori vaan, mut tiedän et moni katselee mua ja tuhahtelee et tuollakin koko elämä yhtä hoikkana pysyttelyä vaikkei vois kauempana totuudesta olla.
Läskit ja luurangot, kuka tahansa jolla on noin pakkomielle omasta kropasta on säälittävä. APn viestistäkin paistaa jonkun sortin katkeruus, taidat olla itse pullukka?