Saakelin Nordea, taaskaan ei pääse verkkopankkiin!
Piti olla katkoja (taas) kaiken häröilyn jälkeen ensi yönä. No rupesin hyvissä ajoin (1,5h) ennen katkoja maksamaan laskut, joista pari on jo edellisten häiriöiden takia myöhässä. "Jotain meni vikaan". Aaarghh!!! Sisään ei pääse kirjautumaan. Vaihtaisin heti pankkia, jos en olisi hyvänä aikana saadun olemattoman pienen marginaalin takia naimisissa tuon paskapuljun kanssa!
Kommentit (10)
Onko sulla huono netti- tai mobiiliyhteys käytössä? Ei minulla ollut äsken ongelmaa, ja kokeilin huvikseni juuri uudelleen, heti pääsi sisään.
Vierailija kirjoitti:
Onko Itänaapurin häirintää?
Tuskinpa. Samaa pskaa vuodesta toiseen, keskimäärin kerran tai kaksi kuussa. Epäilen, että nämä "huoltotyöt" ja muut häiriöt on jotain, millä saadaan ihmisten rahat pimitettyä vähäksi aikaa ja niillä tehdään jotain treidaamista tms. Ei tätä oikein mikään muu selitä. Ei edes ammattitaidottomuus, koska siihen löytyisi ratkaisuja. Miten just ne etutilitkin muka muuten aina katoaa näkyvistä, vaikka muu sattuisikin toimimaan?
Vierailija kirjoitti:
Onko sulla huono netti- tai mobiiliyhteys käytössä? Ei minulla ollut äsken ongelmaa, ja kokeilin huvikseni juuri uudelleen, heti pääsi sisään.
Täydet palkit pihalla keskellä kaupunkia ja jopa tämä palsta toimii hyvin. Vika vain Nordeassa. Pitänee yrittää uudestaan.
Kyllä niitä katkoja on muillakin pankeilla. Muilla pankeilla koko verkkopankkisysteemi on surkea.
Äsken kävin hoitamassa laskut, sitten heitti itsestään ulos. Eli toimii pätkittäin. Arvioisin, että webbipalvelimia varmaan käynnistellään. Yöllä tehtäneen jotakin isompaa remppaa.
Miten niin ei pääse. Just kävin ja pääsin helposti.
Puolison tileille pääsin ja sain kiireellisimmät laskut maksetuksi. Oli kyllä tarkoitus maksaa omalta tililtä, kun siellä olisi ollut enemmän rahaa.
Onko Itänaapurin häirintää?