Keräätkö mitään?
Oletko saanut lähimmäiset menettämään hermonsa ja tajunsa?
Kommentit (12)
- lasisia joulukuusenkoristeita (vanhoja ja uusia)
- vanhoja jouluvaloja
- silinterihattuja
- lepakko- ja riikinkukkoaiheisia tavaroita ja esineitä
- vanhoja koulu-/opetustauluja
- taksidermiaa
- erikoisia ja vanhoja vintage- ja kuriositeettiesineitä
Meiltä löytyy kaikenlaista mielenkiintoista katseltavaa eikä kukaan ei ole menettänyt hermojaan, puolisokin keräilee omia mielenkiinnon kohteitaan.
MIten otsikko ja sisältö liittyvät toisiinsa?
Enpä oikeastaan. Tai no joo, vähän, mutta ei mitenkään kovin ahkerasti kerään nättejä kiviä. Niitä olen kerännyt ihan pienestä saakka ja muistan kuinka äitini aina sanoi, että kaikki taskuni olivat kiviä täynnä.
Mieheni ja lapseni keräävät niitä myös, mutta niitä on erittäin kohtuullisesti. Muutamaa kauneinta lukuunottamatta kivet ovat pihalla.
N49
En kerää ja en ymmärrä mitään himokeräilijöitä yhtään.
En mitään tiettyä, mutta tykkään kaikenlaisesta krääsästä ja sitä on koti täynnä. Säälin jo etukäteen tytärtäni, joka joutuu joskus kuolinpesän raivaamaan 🥺
Vierailija kirjoitti:
Panoja.
Kuinka monta on nyt? 0?
Kyllä, keräilen.
Ei, keräilyni ei ole läheisille ongelma. Ja jos olisi, niin se ei saisi minua lopettamaan. M28
Kerään alkoholijuomia. Tavoite on tuhat pulloa erilaisia laatutuotteita. Myös baarikrääsää ja -tavaraa tulee haalittua.
Kerään koiran kakat roskikseen. Vai tarkoititko keräilyä?
3x en.