Miksi sosiaalirasismi on niin yleistä ja karkeaa Suomessa - Syynä orjageenit?
Miksi sosiaalirasismi on niin yleistä ja karkeaa Suomessa - Syynä orjageenit?
Köyhiin, huono-osaisiin ja työttömiin kohdistuva sosioekonominen rasismi on Suomessa erityisen karkeaa ja suorasukaista. Tällaista esiintyy harvassa maassa samalla volyymilla, niin somessa, foorumeissa, mediassa kuin tietyssä puoluekentässäkin.
Itse olen pahkäillyt sen juurisyyksi suomalaisten orjakansahistoriaa ja orjamentaliteettia. Isännät eli Herrat Ruotsista ja Venäjästä ovat vuorotellen käskyttäneet meitä ja tästä syystä huonon itsetunnon omaava orja alkaa kiusaamaan itseään heikommassa asemassa olevaa orjaa. Suomalainen orjaluonne ei uskalla vahvemmalle ryppyillä, joten kohteeksi otetaan tietenkin se heikoin, joka ei pysty puolustautumaan.
Suomalainen peritty orjaluonne on säilynyt ja edelleen kun päästään herroiksi, kiusataan aina sitä heikompaa veren perintönä. Orjaluonne kiusageeneineen on siis rikastunut katajaiseen kansaan, ns. Jyrki-Tyrki geenit.
Kommentit (5)
Verotetaan niin kovasti ja tiedetään, että jotku vaan voi elellä tekemättä töitä. Äkkiseltään nuo lasketaan yhteen, niin saadaan aloituksessa mainittu viha. Joskus katsoin sosiaalitukiin menevän vero-osuuden, eikä se kamalan suuri ollut.
Kahdessa vuodessa se on vain pahentunut. Sitä mukaa kun kauhukabinetti paskoo kaiken kokpanssien ja perspanssien syrjivä jaskanpauhanta lisääntyy.
Sitä kutsuttiin Kekkosen aikaan luokkavihaksi. Ei se ole mitään rasismia.
Luokkavihaa.
Muut kuin luuserit ovat karsiutuneet populasta.