Millaiset kengät rentoihin juhliin midimittaisen kukkamekon kanssa
Kokeilin nauhanilkkureita mutta näyttivät vähän dorkalta. Korkkareilla en osaa kävellä.
Kommentit (8)
Paitsi jos nauhanilkkureita jo kokeilit, niin tuskin ne kesällä on. :D
Entäs sitten jotkut muut nilkkurit? Vähän siromman malliset.
Ballerinat, espadrillot tai korottomat sandaalit.
2 viikon päästä on.
Semmoiset vagabondin nilkkurit ei mitkään kovin paksut. Kiva jos olis vähän rockia kukkien vastakohtana. Ajattelin ensin että ne sopisi mut kun kokeilin niin näyttivät hassulta mielestäni.
Kirkkaan punaiset korkkarit semmosilla paksuilla tuuman koroilla.
Sopiva huulipuna ja muut mäskit.
Semmosista me miehet tykätään.
Miten olisi tennarit? Ja nuo nilkkuritkin saattoi näyttää siksi hoopoilta ettei ne olleet tarpeeksi "traktorit" eli paksut vaan liian sirot. Kukkamekko vaatii sellaiset "monsterikengät" tai ihan jopa ne maiharit parikseen jos hakee sellaista ysärin grunge-lookkia.
Juhlat siis on joskus vapun aikoihin? Se saattaa pistää tuon sun vaatevalinnankin vielä uusiksi, koska säänhän on luvattu nyt kääntyvän ihan toisenlaiseksi ensi viikolla ja jos tarkoitus on pärjätä ulkona. Sisäjuhlissa kun harvemmin niitä kenkiä edes pidetään.
Minulla on aina lenkarit.Myös niitä monen merkkisiä juhlaan ja arkeen kuin liikuntaan.Mieluiten olisin paljain jaloin.
Jos juhlat on kesällä, niin jotkut nätit sandaalit. Ei tarvitse olla korkoa.