Ihan sontaa puhuu toi mtv3 aamuteevessä mikä lie terveysdosentti.
Ihminen on kokonaisuus ja ihmisen mieli on suoraan yhteydessä elimistöön.
Ei nähtävästi ole yhtään perehtynyt vaihtoehtoishoitoihin.
Kommentit (6)
eivätkä osallistu esim lääketutkimuksiin mutta sitten napataan suuhun ihan mitä tahansa luontaistuotekaupasta??????
Olen vain huolestunut siitä miten länsimaalainen lääketiede jo niin kauan on jyrännyt perinteisten hoitomuotojen yli.
Ihminen on aina hoitanut itseään luonnon tarjoamien vaihtoehtojen avulla. Nykyisin lapsillekin syötetään lääkkeitä jopa masennuslääkkeitä ja näin lapselle opetetaan ettei hän voi itse vaikuttaa elämäänsä.
Uskon että ihminen voi sairastuttaa itsensä väärillä elämäntavoilla ja asenteilla. Samoin uskon että ihminen voi parantaa itsensä. Ja luonto tarjoaa ihmiselle lukuisia apuja. Tässä asiassa itämainen lääketiede todisteena.
hyvää huuhaata sitten. Koliikki loppui kahden käyntikerran jälkeen kuin seinään, olipa nämä terveysdosentit mitä mieltä hyvänsä.
Nykyään puhutaan TÄYDENTÄVISTÄ hoitomuodoista. Jos kerran itsekin myönsi psyykkisen vaikutuksen, onhan se selvä, että niistä on hyötyä. Lääketehtaat ei tietysti tykkää, että ihmiset voivat vähentää tai lopettaa nappien popsimisen. Onkohan ton dosentin mielestä parempi lapata naamaansa masennuslääkkeitä kuin käydä rentoutushoidossa ja syödä vaikkapa Omega3-rasvahappoja?
ole yhtään perehtynyt lääketieteeseen, psykologiaan, sosiologiaan, hoitotieteeseen jne. Siis niinhin OIKEISIIN tieteenaloihin
Reikit ja kaikenmaailman enkelihoidot on huuhaata, mutta löytyy paljon asiallisia hoitomuotoja.