Miksi Antti Tuisku lopettaa
Varsinkin kun hän vetää täysiä saleja upeilla lava esityksillään. Suosio ei ole vielä hiipumaan päinkään.
Kommentit (13)
Hän on kohta nelikymppinen. En voisi kuvitella häntä viisikymppisenä hyppimässä lavalla nykyiseen malliin. Elämässä on muutakin kuin esiintyminen, ja Antti on ymmärtänyt sen. Onnellinen voi olla monella tavoin ja monenlaisessa työssä.
Huomannut varmaan itsekin ettei osaa laulaa.
Tuiskun kohdalla voidaan kyllä puhua "täysistä" saleista. Ei edes stadikat ollut loppuunmyyty, vaikka kovasti niin väitettiin.
Cheek lopetti. Antti Tuisku lopetti.
Elämä jatkuu. Joku loppuu. Tulee taas uutta tilalle.
Vierailija kirjoitti:
Cheek lopetti. Antti Tuisku lopetti.
Elämä jatkuu. Joku loppuu. Tulee taas uutta tilalle.
Kyllä tuo poskijonnekin oli ihan paska.
Lauluääni ei ole hyvä, mixatut hitit. Tanssii paremmin kuin laulaa.
Korona ajan kälkeen moni viihdetaiteilija ja muusikko on lopettanut uransa / vaihtanut ns. oikeisiin töihin. Liian epävarmaa töiden saanti poikkeusaikoina.
Vierailija kirjoitti:
Cheek lopetti. Antti Tuisku lopetti.
Elämä jatkuu. Joku loppuu. Tulee taas uutta tilalle.
Tuisku palaa vielä. Tää on vaan hyvä keino myydä ns. vika kiertue loppuun.
Jotta voisi tehdä comebackin, mutta voisi oikeasti lopettaa ihan kokonaan. Kuka jää kaipaamaan?
Antti Tuisku on lämminhenkinen ja maanläheinen ihminen. Hän ymmärtää, että elämässä on paljon muutakin, kuin poptähteys. Hän on viihdeurallaan saavuttanut jo kaiken mahdollisen, joten tavoitteita ei löydy enää sillä saraa. On aika keskittyä muuhun. Go Antti! Hieno mies!
Kaikki lopettaa. Miten aikuinen järkevä ihminen voisikaan jatkaa loputtomiin teinien viihdyttämistä? Hatua pitää nostaa,jos tajuaa lopettaa ja muuttaa elämäänsä. Hyvä Antti 🕺
Miksi edes aloitti? Aivan paska artisti.