Onko joku seurannut tuota brittiläisen Nicola Bulleyn katoamistapausta?
Tapaus on herättänyt Britanniassa valtavasti huomiota. Nicola katosi noin kolme viikkoa sitten koiralenkillä kuin tuhka tuuleen, ei mitään havaintoja tähän asti. Koira löytyi penkin vierestä ja kännykkä penkiltä, Zoom-puhelu oli jäänyt auki. Sieppauksesta puhuttiin. Nyt on kuitenkin löydetty ruumis joesta, tutkimus tunnistamiseksi on käynnissä.
https://www.dailymail.co.uk/news/article-11769017/Police-hunting-Nicola…
Kommentit (9)
Mä luulen, että se mies on kuitenkin syyllinen.
Voi ei, hän nyt sitten löytyi. Arvasin että näin käy kun kuulin että alkoholin kanssa on ollut ongelmia.
Juu on mystinen tapaus, uskon ettei tää tähän lopu vaikka nyt löytyi. Miehellä ollut kyntensä pelissä tavalla tai toisella, alusta asti epäilyttänyt tuo kumppani jostain syystä.
Kuka puhui sieppauksesta? Poliisi on koko ajan sanonut, että epäillään olevan joessa.
Nainen kävelytti koiraa ihan joen vieressä, johon vuorovesi vaikuttaa, eli joen pinta voi nousta metrejä parissa minuutissa. Meillähän ei täällä vuorovesi ilmiötä ole, mutta jos olet sen tulon joskus nähnyt, niin osaat varoa. Minullakin on sina vuorovesi aikataulut puhelimessa helposti katsottavissa, kun Atlantin rannalla liikun lomalla.
Joo, asun Englannissa ja täällä se on ollut tosi paljon otsikoissa.
En kyllä ymmärrä miksi poliisi kertoi ( vaikka oletti naisen hukkuneen jokeen) yksityiskohtia naisen terveydentilasta, vaihdevuosiongelnisra, alkoholiongelmista, poliisin vierailusta kotona yms.
Olen seurannut. Hyvä, että ruumis löytyi. Olettaen, että kyseessä on Nicola. Parempi tietoisuus kuin epävarmuus.