Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oikeisto-Kepu laittoi Pienituloiset Sähkön Nettomaksajiksi varakkaiden KeKo-kepulien sijaan

Vierailija
18.02.2023 |

Oikeisto-Kepu laittoi Pienituloiset Sähkön Nettomaksajiksi varakkaiden KeKo-kepulien sijaan

100 euron omavastuu sähkön hinnassa per kk tarkoittaa, että kerrostaloasukkaat tosiasiallisesti kustantavat Öky-omakotitalojen ( ja pienempienkin) sähkölaskut. Erityisesti uudet talot ovat sähkölämmitteisiä eikä näissä puolen miljoonan taloissa asu pieneläkeläisiä, demareita, vasureita tai persuja vaan aitoja suurituloisia KeKo-kepuleita. Tämä joukkio siis päätti avustaa itseään sähkötukiaisilla mutta arvatkaapas, kuka maksaa: Juuri ne kerrostaloasukkaat ja pienituloiset, sillä ne maksavat sähköjallitusesta Täyden Hinnan, alennuksia ei tule !!

Hitto kuinka härskiä kusetusta, juuri vaalien alla !!!!! Köyhällistö TUKEE kusettajia ..... amerikanmallia, eikö totta !

Kepun Lintilä meemien lähetyksen ohessa esti tasapuolisten ja oikeudenmukaisten sähkön hintakattomallien käsittelyn vastuumininisterinä elinkeinoministeriön energiaosastolla ja siirsi sähkötukemisen suurituloisimmille yli 70 000 euroa vuodessa ansaitseville omakotitalouksille, Annika Saarikko tuki Lintilää sanomalla heti kun SDP joulukuussa vaati sähkön hintakattoa, joka oli käytössä lähes 20 EU-maassa, ettei Suomeen tule hintakattoa PISTE. Kepun arvovalinta.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.02.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

9 prosentin kannatuksen puolue kepu on pian 5 prosentin puolue, kyllä kansa muistaa, kepu pettää aina.

Vierailija
2/2 |
18.02.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muistakaa KAIKKI äänestää vaaleissa, sillä suuri äänestysaktiivisuus vähentää tehokkaasti kokoomuksen, kepun ja RKP:n ääniosuutta vaalituloksessa. Kyselytutkimuksissa uumoiltu yli 80%:n äänestysaktiivisuus on myrkkyä pataporvaripuolueille

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme viisi