Hei te kuolemaa näkevät ihmiset! Olis kysymys:
Kun ihminen kuolee, niin sattuuko se? Puhutaan, että kuolema on rauhallinen ja hiljainne tapahtuma, jopa kaunis. Niinkö se on? Entä jjos kyseessä on melko suori ihminen? Kiitos!
Kommentit (4)
Mä olen kyllä nähnyt yhden ihmisen ottavan viimeset hengenvedotja nähnyt muutenkin pari kuollutta, mutta ei se asia aukee mulle.
Ahdistus ja pelko johtuu siitä että asia on tuntematon. Ota selvää, lue, kysele.. Tällätavoin sekä omien kokemusten kautta tulin vakuuttuneeksi että kuolemaa ei ole, vain fyysinen ruumis lakkaa olemasta mutta henki meissä jatkaa olemista ikuisesti. Se tieto helpotti, enkä enää pelkää kuolemaa.
Sinun ei tarvitse olla missään erityisessä uskossa, löytääksesi vastauksen. Ole avoimin mielin ja kuuntele myös järkeäsi. Tutki paranormaaleja asioita, meedioita, henkiolentoja jne. Löytyy paljon asiallista ja fiksua tietoa. Ei kannata eksyä mihinkään huuhaa-hörhö sivuille, ainakaan ennenkuin on sinut asioitten kanssa ;)
Googleta Kryon, mm. niiltä sivuilta löydät paljon vastauksia kysymyksiin. (Eli tuolla hakusanalla tulee ensimmäinen linkki Rosedalebooks, ota se. Sieltä sitten vaikka " yleisimmät kysymykset" sekä " kryon vastaa" . Kirjoista suosittelen mm. Sylvia Brownen teoksia. Kannattaa käydä myös lukaisemassa esim. Reikifoorumia, siellä on paljon juttua näistä asioista (ja paljon muustakin :))
ja harvoin kuolema on ollut kivulias. Joskus on kuoleva krampannut, mutta siitä ei ole tietoa onko se ollut varsinaisesti kivuliasta.
Nykyisin on hyvät kipulääkkeet, mutta ihan aina ei kyllä kaikkia kipuja ole oiken voinut poistaa edes lääkityksellä. Se voi sitten lamauttaa hengityksen, mikä tietysti olisi joissain tilanteissa jo ihan suotavaa.
vaan se että miten kuolee. Jos kuolee esim sairaalassa jonkin sairauden takia, niin yleensä on niin hyvät kipulääkkeet annettu, ettei tunne kipua. Ei ole iällä tekemistä tämän kanssa. Kenen puolesta pelkäät?