Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Olen laihduttanut melkein 30kg, miksi tuntuu että ole edelleen läski?
25.08.2008 |
En voi vieläkään katsoa itseäni peilistä.
Missä vika?
Kommentit (4)
ns. minäkuva. Sinun minäkuvasi on läski.
Vastaavasti anorektikoillakin minäkuva on läski. Samasta asiasta on kyse.
Sitä en kyllä osaa sanoa, miten tuon kuvan saa muutettua.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Olen painanut 60kg ja 110kg ja aina vaan on tuntunut että olen läski. Sun pitää vaan järjellä selittää itselles vaikka vaatteiden kokonumeroista että et ole läski.
joka puolelta (ihan vaattet pääl) niin näet itsesi. Kuvista itsekin vasta tajusun, että olen hoikka. Olo on ihan sama vaikka paino vaihtunut 25kg.
Alue: Aihe vapaa
uskon että ylipainosi on vaikuttanut mieleesi tuolla tavoin.
Äitini on laihduttanut ja on laihiksella edelleen vaikkei tarvitsisi, olen yrittänyt sanoa hänelle ettei ole tarpeen laihduttaa ja hän mieltää itsensä sellaiseksi mitä oli viisi vuotta sitten.
Tietty ap voihan olla edelleen että olet läski kun et kertonut lähtöpainoasi ja pituuttasi niin meillä olisi mahdollista kommentoida. Jos lähtöpainosi on 130 kg ja olet nyt 100 olet edelleen läski en usko sinun olevan kuitenkaan kaksimetrinen