Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Keskustelua omasta alkoholismista, mistä muut ei tiedä

Vierailija
29.01.2023 |

Oma alkon käyttö karannut jollain lailla (< tuo varmasti vain omaa keinotekoista todellisuutta). Asun yksin, joten aika rauhassa saa toimia ja juoda. Työelämä ei kärsi mitenkään (vielä), mutta pelottaa missä vaiheessa raja ylittyy, eikä selviäkään työn touhuun. Työ on pääosin etänä tapahtuvaa, joten se mahdollistaa iltatissuttelun loistavasti. Vertaispalstoilla(fb) pyörin katsomassa keinoja lopettamiseen, mutta en sinne mitään kirjoita, koska ajatuskin siitä, että esim. joku työyhteisössä saisi tietää...kauhistuttaa. Onko jossain keskustelupalstoja missä näistä asioista voi keskustella anonyymisti?
Onko muilla vastaavaa ja koronan mukanaan tuoma etäily lisännyt juomista?

Itsestään selvää, että jokapaikan bessereitä ei kaivata kommentoimaan (mutta aina ne vaan tulee 😁).

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ongelmanratkaisu on jo hyvässä vauhdissa siinä vaiheessa kun ongelma tiedostetaan, olen havainnut ainakin masennuksen kanssa.

Vierailija
2/3 |
29.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Paihdelinkki.fi

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.01.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuskin tarvit muiden tukea, kun tiedostat ongelmasi jo itse ja olet jo edennyt. Nyt vaan lopetat alkoholiostokset ja alat toiminnalliseksi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi kuusi